Aktualna moda na bonie elewacyjne

Rozwijające się budownictwo domów tzw. jednorodzinnych jest zjawiskiem towarzyszącym wzrostowi  zamożności ludności. Młodzi ludzie, zakładając rodziny, chcą równocześnie  stworzyć jak najlepsze warunki bytowe sobie i swoim bliskim.  Duża część  tych budowniczych  dąży do tego, aby stawiane domy miały indywidualny charakter, zgodny  z kanonami  architektury.

Jak dekorować elewacje?

trwałe bonie elewacyjneJeśli chce się wybudować dom, wyróżniający się w otoczeniu, można to zrobić na różne sposoby. Najlepiej , w zgodzie z elegancją, niech to będą trwałe bonie elewacyjne. Boniowanie jest znane od średniowiecza, ale współcześnie ma stricte dekoracyjny charakter i wykonywane jest specjalnymi technikami na elewacji, co w efekcie daje złudzenie elewacji kamiennej. Katalogi oferujące różne elewacje i wykończenia domów jednorodzinnych prezentują duży wybór boni  elewacyjnych. Boniowanie stosowane jest najczęściej na narożnikach budynków. Narożniki układane są z niedużych, lekkich elementów styropianowych i robią wrażenie kamiennych.  Bonie elewacyjne są albo drążone w materiale elewacyjnym, albo nań nakładane w postaci listew. Domy boniowane w różny sposób, nawet stojące w bliskim sąsiedztwie nie zakłócają porządku architektonicznego, ale dają wyraz indywidualności i swoich właścicieli. Byłoby dobrze aby boniowanie wyparło z mody budowlanej różne wieżyczki, kolumnady czy podcienie i balustrady.  Wówczas nasze osiedla domów jednorodzinnych, czy indywidualne rezydencje wkomponowałyby się w otaczające je tereny.

Marzenia estetów, o współgrającej symbiozie zabudowy mieszkalnej z krajobrazem, będą się spełniać jeśli  właściciele budowanych domów zdecydują się na ten sposób upiększania swoich domów. Firmy, które zajmują się produkcją elementów do boniowania i świadczą takie usługi, powinny z większym rozmachem reklamować swoje wyroby i to co wykonują.