Aktywnie na Mazurach

Na urlopie wcale nie musicie leżeć na plaży. Nie musicie też korzystać z uroków morskich kąpieli. Nie musicie wreszcie rezygnować z czegoś, co zajmuje sporo miejsca i czasu w waszym codziennym życiu, czyli z aktywności. Jak to zrobić?

Na Mazury na rower zamiast na żagle

wycieczki rowerowe po mazurach

Aktywność z pewnością warto zabrać ze sobą na urlop. Również wtedy, gdy wybieramy się w miejsce pełne zabytków i urokliwych zakątków.  A może zwłaszcza wtedy. W końcu możliwość zwiedzania interesujacych obiektów i przebywania na łonie przyrody na rowerze jest z pewnością kusząca. Kierunkiem, który z pewnością warto rozważyć, są Mazury. Ta część kraju raczej kojarzy się z jeziorami i żeglowaniem, ale znajdziecie tam wiele rowerowych ścieżek, biegnących przez lasy lub nad brzegiem rzeki czy jeziora. Dlatego wycieczki rowerowe po mazurach są opcją, którą warto rozważyć w kontekście letniego urlopu. Opcją, która na pewno jest coraz bardziej popularna. Przez województwo warmińsko-mazurskie biegnie między innymi Wschodni Szlak Rowerowy, ale na miejscu znajdziecie także mnóstwo lokalnych tras. Co je wyróżnia? Choćby wspaniałe otoczenie – parki, akweny, zwierzęta. Podróżowanie na rowerze w takim towarzystwie to duża przyjemność. Przy okazji jest też szansa na rowerze zobaczyć miejscowe zabytki, zarówno kościelne, jak i świeckie, tak dwudziestowieczne, jak i pamiętające dawniejsze dzieje. Poza tym warto pamiętać o takich kwestiach, jak możliwość wypożyczenia roweru, umycia go w pensjonacie, pozostawienia w bezpiecznym miejscu czy odpoczynku w okolicy szlaku.

To wszystko znajdziecie na Mazurach i na pewno warto skorzystać z tych udogodnień, wtedy, gdy jesteście rowerzystami na co dzień, ale także wówczas, gdy wyprawa ma być odskocznią od codzienności. Warto też pamiętać, że na Mazurach możecie przygotować rowerową wycieczkę tematyczną, na przykład śladem największych jezior albo pomników przyrody.