Aranżacja przytulnego wnętrza

Istnieje wiele sposobów na zagospodarowanie i udekorowanie wolnej przestrzeni w pokoju dziennym. Do salonu najlepiej nadaje się wygodny wypoczynek czyli kanapa i fotel. Ostatnio w modzie są fotele uszaki, wyróżniające się klasyczną budową oraz nowoczesnymi obiciami. Mogą one doskonale komponować się w wystrojem retro, do którego możemy dokupić gustowny kominek.

Elegancki piec kominkowy do stylowego salonu

piece kominkoweEleganckie kominki nie muszą być murowane, obecnie możemy je bez trudu zakupić w dobrych sklepach z materiałami budowlanymi. Różnorodne piece kominkowe występują w wielu wariantach, zależnie od materiału, z którego są wykonane. Mogą to być to nowoczesne kominki zbudowane ze stali kwasoodpornej, klasyczne piece kaflowe lub tzw. wolnostojące kozy. To jaki materiał wybierzemy zależy naszej wizji wystroju wnętrza. Jednym z najpopularniejszych kominków do samodzielnej instalacji jest piec kaflowy. Znany od dawna, jeszcze w zeszłym stuleciu był obecny w wielu domach i kamienicach. Obecnie kafle wypalane są w innej stylistyce jednak zasada działania jest taka sama. Na dole kominka znajduje się palenisko, dzięki któremu nagrzewają się kafle, utrzymując temperaturę nawet przez całą noc. W standardowym wyposażeniu znajduje się dolot powietrza, szyber oraz zestaw podłączeniowy. Na piecu możemy postawić kilka pamiątek lub zdjęć. W dobrym guście jest także udekorowanie kominka efektownym zegarem w stylu vintage.

Jak widzimy elegancki piec kominkowy jest nie tylko doskonałą ozdobą pokoju dziennego, ale ma także praktyczne zastosowanie. Co prawda ciężko jest w pełni ogrzać dom, ale jest on bardzo dobrym rozwiązaniem na dogrzanie pomieszczenia oraz stworzenie niepowtarzalnego klimatu podczas długich zimowych wieczorów, kiedy możemy w ciszy patrząc palący się ogień.