Artystyczne malowanie ścian

Kiedy urządzamy pokój dziecięcy, zawsze chcemy, by pokój ten charakteryzował się właściwą atmosferą, która już od wejścia będzie informowała przybysza o tym, do czyjego pokoju właśnie wszedł. Atmosferę tego typu osiągamy zwykle przy pomocy odpowiedniego wyposażenia, właściwego umeblowania pokoju, ale coraz częściej decydujemy się również na artystyczne pomalowanie ścian.

Postaci z bajek namalowane na ścianach

malowanie artystyczne ścianW przypadku pokoju dziecięcego, w kreowaniu odpowiedniej atmosfery, doskonale sprawdzają się namalowane na ścianach postaci z dziecięcych bajek. Oczywiście niewielu rodziców zdecyduje się na samodzielne wykonanie tego typu rysunków na ścianach pomieszczenia, nie czując w sobie odpowiednich zdolności artystycznych. Z tego względu coraz częściej na rynku pojawiają się osoby, które wykonują malowanie artystyczne ścian na zamówienie. Są to oczywiście osoby posiadające zmysł artystyczny i będące w stanie wykonać prawdziwe arcydzieło na ścianie pokoju. Jak wygląda praca ściennego artysty? Po pierwsze, artysta wraz ze zleceniodawcami ustala, jakie motywy mają dominować na ścianie. Po drugie, wykonuje zarys postaci, które się pojawią – najczęściej jest to szkic ołówkiem, wykonany na odpowiednio przygotowanej powierzchni ściany. Dzięki temu możliwe jest dokonanie ewentualnych modyfikacji w projekcie jeszcze przed położeniem farby. Jeśli wszystko odpowiada wizji i pomysłowi, zarówno artysty, jak i zleceniodawcy, w ostatnim etapie szkic zamienia się w artystyczne malowidło, które będzie wspomagało kreowanie atmosfery w pomieszczeniu.

Oczywiście, artyści, którzy wykonują malowidła ścienne, doskonale sprawdzają się nie tylko w pokojach dziecięcych. Malowidło ścienne w odpowiednim rozmiarze i klimacie, świetnie uzupełnia wystrój sypialni lub przestronnego salonu. Wszystko w gruncie rzeczy zależy od naszego pomysłu na dane pomieszczenie.