Busy z Krakowa do Belgii

 

Kierowcy busów muszą mieć dobrą orientację w terenie, szczególnie Ci, którzy mają dalekie, zagraniczne trasy do przemierzenia. Pojazdy wysyłane zagranicę są najczęściej wysokiej klasy i zapewniają pasażerom odpowiedni komfort. 

Ile osób zabierze bus do Belgii?

busy belgia krakówJeżeli chcemy jechać zagranicę publicznym transportem, to mamy do wyboru autobusy państwowych spółek i busy prywatnych przewoźników. W autobusach zmieści się znacznie więcej pasażerów, bo prawie sześćdziesiąt osób, a w busach może przebywać około dwudziestu pięciu pasażerów. Jeżeli decydujemy się na busy Belgia – Kraków jest miastem, z którego wyjeżdża ich najwięcej. Ze względu na ilość pasażerów jakie może zabrać bus i autobus, ceny biletów w obu środkach transportu nieco się różnią. Za miejsce w autobusie zapłacimy o dwadzieścia procent więcej za bilet w jedną stronę, a kupując od razu na powrót, zapłacimy o dwadzieścia siedem procent mniej. Jednak droga z Krakowa do Belgii tym środkiem transportu, trwa o około półtorej godziny dłużej  ze względu na większą ilość przystanków. Busy są bardziej komfortowe, bo posiadają klimatyzację, przyciemniane szyby, regulowane fotele i mini stoliki rozkładane w oparciach foteli. W trakcie podróży, jest przewidziany jeden postój na granicy Polski, albo w stolicy Niemiec. Całą drogę pokonuje się autostradą przez Niemcy, ponieważ tak jest najszybciej. Ponieważ bus jest mniejszy, to może szybciej jechać i tym samym szybciej dotrzeć do celu, jakim jest stolica Belgii oddalona o około tysiąc dwieście kilometrów.

W Krakowie busy odjeżdżają do Belgii z dworca głównego. Ponieważ jest duże zainteresowanie tym kierunkiem, to busy odjeżdżają niemalże każdego dnia. Jeżeli chcemy mieć miejsce siedzące w busie, to najlepiej jest przybyć na dworzec trochę wcześniej.