Ciekawy pomysł na ogród

 

Po urządzeniu domu przyszedł czas na zaaranżowanie terenu wokół niego i właśnie jesteś na etapie poszukiwania ciekawego pomysłu na swój własny skrawek zieleni? Świetnie trafiłeś! Poniżej przedstawimy Ci kilka porad jak sprawić, aby cieszyć się relaksującą przestrzenią we własnym stylu.

Kilka ciekawych pomysłów na ogród

ciekawe pomysły na ogródNa początek należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcemy urządzić swój ogród i czy będzie on pasował do naszej elewacji. Chyba każdy z nas miał okazję przebywać w ogrodzie, który niekoniecznie pasował do zewnętrznego wyglądu domu i nie sprawiało to pozytywnego wrażenia. Zatem ciekawe pomysły na ogród to nie tylko te skomplikowane, z szerokim wachlarzem wielu elementów, ale przede wszystkim te, które będą stanowić spójną całość wraz z domem. Kolejną kwestią jest ogrodzenie. Jeśli wokół naszej posiadłości mamy żywopłot, to najtrafniejszym rozwiązaniem może okazać się ogród w stylu dawnych lat, przewidujący na swoim terenie kilka elementów stylizowanych na pochodzące z poprzedniej epoki. Natomiast jeśli wokół domu postawiliśmy na nowoczesne gabiony, to ogród również powinien być utrzymany we współczesnym stylu. Przewagę powinna stanowić wówczas trawa i kamienie, zwłaszcza coraz bardziej popularne ogromne kamienne głazy, które są też przy okazji jednym z najtańszych rozwiązań. Oczywiście, jeśli marzy nam się ogród w stylu portugalskim z białymi ścianami i czerwoną dachówką, bądź w przypadku kiedy wiemy, że najlepiej będzie nam się odpoczywać w aranżacji, nawiązującej do angielskiej koncepcji ogrodów z wykorzystaniem kamiennych ruin – nic nie stoi na przeszkodzie.

Ogród jest marzeniem wielu z nas. Jest to miejsce, gdzie wśród zieleni można się zrelaksować po pracy czy też spędzić czas z rodziną przy ognisku. Nic więc dziwnego, że chcemy się w nim dobrze czuć. Na szczęście dostępność wszelakich materiałów sprawia, że ograniczać może nas tylko własna wyobraźnia.