Dlaczego warto czyścić wtryskiwacze LPG?

Rozwój technologii silnikowej w samochodach wymaga aby każdy najmniejszy element charakteryzował się szybkością działania. Serwisanci oferują metodę czyszczenia wtryskiwacza LPG, która może usprawnić jego pracę i zminimalizować prawdopodobieństwo usterek. Przeprowadzenie takiego zabiegu jest niedrogie i usprawni pracę silnika.

Zalety czyszczenia wtryskiwacza LPG

Czyszczenie wtryskiwaczy LPGWtryskiwacze gazowe nie są tak szybkie jak benzynowe, ponieważ stan skupienia gazu wymaga od nich dużych przekrojów, przez które przepływa paliwo, co równa się z ciężkimi elementami w budowie. Zaletą wtryskiwaczy LPG jest ich trwałość, która może wynosić od 100 do 300 tysięcy przejechanych kilometrów. Trzeba jednak pamiętać, że aby uniknąć jakichkolwiek usterek i zapewnić im pełną żywotność, należy poddawać je czyszczeniu. Objawy zanieczyszczenia wtryskiwacza to między innymi szarpanie silnika podczas zasilania gazem, brak mocy w czasie przyspieszania czy też nierównomierna praca silnika na wolnych obrotach. W sytuacji ich wystąpienia należy zgłosić się do serwisu. Czyszczenie wtryskiwaczy LPG wykonuje się za pomocą specjalnych środków chemicznych, których używa się do wypłukania obecnych zanieczyszczeń. Przywraca to precyzję pracy całego silnika i kosztuje naprawdę niewiele w porównaniu z innymi awariami. Oczywiście w sytuacji, kiedy model wtryskiwacza nie pozwala na jego wyczyszczenie czy regenerację, pozostaje jedynie wymiana, która też nie jest droga.

Usprawnianie pracy własnego pojazdu poprzez eliminację możliwości wystąpienia usterek to obowiązek każdego kierowcy. Przeprowadzenie czyszczenia wtryskiwacza LPG powinno być podstawą w momencie pojawienia się objawów jego zanieczyszczenia. Może to usprawnić pracę całego silnika i przywrócić samochodowi dawny blask.