Dlaczego warto wybrać transport drogowy?

Transport drogowy w Polsce, to najlepszy wybór, dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą przewozić swoje towary do klientów. Jest on wystarczająco szybki i dość tani, w porównaniu z innymi formami transportu dostępnymi w naszym kraju.

Co wpływa na wysokość frachtu?

firma transportowa frachtTransport drogowy jest także świetnym rozwiązaniem, w kwestii przewozu towarów między różnymi krajami. Dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej, nasz kraj dołączył do Strefy Schengen, która zwalnia nas z płacenia cła oraz kontroli granicznych, we wszystkich krajach Wspólnoty. Największą zaletą transportu drogowego jest to, że towar jest dostarczany bezpośrednio w miejsce docelowe. W przypadku transportu morskiego, lotniczego czy kolejowego, występuje konieczność przeładunku towarów oraz skorzystanie z usług innego przewoźnika, aby dostarczyć towar do klienta. Wiąże się to z większymi kosztami, ponieważ trzeba zapłacić kolejnej firmie, za dokończenie wykonania usługi transportowej. Powstaje też ryzyko, że nieostrożni pracownicy mogą w czasie przeładunku uszkodzić część towaru lub nawet go zgubić. Kolejną zaletą transportu drogowego są niskie ceny przewozu. Wiąże się to z tym, że drogowe firmy transportowe nie są poddawane szczegółowym kontrolom, tak jak ma to miejsce w przypadku transportu lotniczego i morskiego. Na niskie ceny przewozu wpływa też fakt, że firma transportowa fracht, czyli cenę za przewóz towarów, oblicza na podstawie długości drogi, jaką ma przebyć pojazd, wykonujący usługę. Nie liczy się wielkość ani masa towaru, jedynie długość trasy.

Jeśli komuś bardzo zależy na czasie, może kupić droższą usługę transportu expressowego. Część firm na polskim rynku ma ją w swojej ofercie. Dokładają one starań, żeby zadowolić klienta, dowożąc towar z jednego końca kraju na drugi, nawet w kilka godzin.