Dobry jeździk dla dziecka

 

Kiedy dziecko nauczy się już chodzić, to nic go nie powstrzyma przed poznawaniem świata. Wszędzie będzie go pełno i non stop będzie ulepszać technikę poruszania się. Aby mu pomóc w rozwoju ruchowym, możemy mu kupić jeździk.

Jaki jeździk wybrać dla dziecka?

jeździki dla dzieciMaluchy w wieku około czterech miesięcy, zaczynają raczkować. Jest to wstęp do siadania, które następuje po około dwóch, trzech miesiącach. Pierwsze kroki maluch zrobi kiedy będzie miał około jednego roczku i od tej chwili możemy zacząć wspierać jego nową umiejętność, którą z pewnością będzie trenować niemalże w każdej chwili. Jeździki dla dzieci mogą wspierać ich rozwój motoryczny, przez ułatwienie w poruszaniu się. Dla mniejszych dzieci, które jeszcze nie chodzą stabilnie, dostępne są jeździki w oparciem i barierkami zabezpieczającymi. Są one stabilne i bardziej masywne, przez co maluchy czują się w nich bezpieczne. Dziecko może się samodzielnie odpychać nóżkami, albo rodzic może go pchać, gdyż za plecami znajduje się uchwyt na wysięgniku do prowadzenia. Dla większych dzieci jeździki mogą być w kształcie motoru, quada, czy samochodu. We wszystkich modelach dziecko odpycha się nóżkami i ćwiczy ich mięśnie. W takim pojeździe każdy maluch będzie się czuł wspaniale i na pewno będzie to jego ulubiony środek transportu przez najbliższe miesiące. W takim jeździku dziecko może jeździć po równym asfalcie w trakcie spaceru, lub po tarasie, albo nawet po dużym salonie. Jeździk musi być dopasowany do wzrostu dziecka, dlatego trzeba go dokładnie sprawdzić.

Wszystkie jeździki są podzielone kolorystycznie i tematycznie na chłopców i dziewczynki. Pojazd policyjny z pewnością trafi w gust chłopca, a różowy samochodzik będzie się podobał dziewczynce. Jeździki w dużym stopniu pomagają maluchom w chodzeniu.