Drukowanie 3D w przemyśle

Druk 3D, który jest rodzajem technologii szybkiego prototypowania, jest wytworzonym z cyfrowego pliku modelu opartym na sproszkowanych metalowych lub plastikowych materiałach klejących, ułożonych warstwami. W przeszłości był często używany do produkcji form w dziedzinie produkcji form i wzornictwa przemysłowego, a obecnie jest wykorzystywany do bezpośredniej produkcji niektórych produktów. W szczególności niektóre wysokowartościowe zastosowania, takie jak stawy biodrowe, zęby lub niektóre części samolotów.

Proces drukowania 3D

drukarki 3d - KrakówStandardowym formatem plików do projektowania współpracy między oprogramowaniem a drukarkami jest format pliku STL. Plik STL używa trójkątnej powierzchni do przybliżenia powierzchni obiektu. Im mniejsza trójkątna powierzchnia, tym wyższa rozdzielczość powierzchni. Drukarka drukuje sekcje warstwa po warstwie, odczytując informacje przekrojowe w dokumencie, używając cieczy, proszku lub arkuszy, i łącząc warstwy na różne sposoby, aby utworzyć element. Ta technologia charakteryzuje się tym, że może wytwarzać niemal każdy kształt przedmiotu. Tradycyjne techniki wytwarzania, takie jak formowanie wtryskowe, mogą masowo wytwarzać produkty polimerowe po niższych kosztach, podczas gdy technologia druku 3D może wytwarzać stosunkowo małe ilości produktów w sposób szybszy, bardziej elastyczny i tańszy. Drukarki 3D – Kraków wielkości biurka mogą zaspokoić potrzeby projektanta lub zespołu opracowującego koncepcje, aby stworzyć model.

Rozdzielczość drukarki 3D jest wystarczająca dla większości aplikacji Niektóre technologie mogą drukować jednocześnie na wielu materiałach. Niektóre techniki wykorzystują również podpory podczas procesu drukowania, na przykład podczas drukowania niektórych obiektów do góry nogami, należy użyć czegoś, co jest łatwe do usunięcia, jako nośnik.