Eleganckie ciążowe spódnice

Okres ciąży nie musi kojarzyć się tylko z domowymi, niezbyt eleganckimi strojami. Jeżeli chodzi o wygodę- musi być ona zachowana zawsze. Ciążowe legginsy i luźna góra typu tunika to podstawa. Zdarzają się jednak w życiu takie okazje, gdzie wypada przyjść w nieco odświętnej odsłonie. Z pomocą przyszłych lub świeżo upieczonych mam przychodzą tutaj spódnice, zapewniające lekkość w noszeniu i swobodę ruchu.

Rodzaje ciążowych spódnic

spódnice ciążowe eleganckieJest wiele rodzai spódnic i sukienek stworzonych z myślą o mamach. Myśląc o funkcjonalności i wygodzie należy wybrać te luźne, z gumką podtrzymującą brzuszek, ale nie uciskającą go. Wiele modeli jest zaprojektowana tak, by pasowała nie tylko w danej chwili ciąży, ale aby służyła jeszcze przez długi czas. Takie warianty to często spódniczki maxi, czyli długie do kostek. Spódnice ciążowe eleganckie to takie, które nadają się na oficjalne wyjścia czy ważne spotkania. Te są nieco bardziej obcisłe i podkreślają krągłości. Materiały nie są wzorzyste i pstre; raczej gładkie, a kolorystyka stonowana. Ważnym elementem każdej spódnicy jest pas pod brzuchem, najlepiej, gdyby był jak najszerszy i możliwie jak najbardziej elastyczny. Zapobiega to odcinaniu swobodnego przepływu krwi przez żyły i tętnice. Nawet czarna dresowa spódniczka z wysokim stanem, zakrywająca cały brzuszek, z pozoru sportowa może wyglądać szykownie i stylowo, a dodatkowo być bardzo komfortowa.

Warto zaopatrywać swoją szafę w rzeczy wielofunkcyjne i wszechstronne, tak, by z jednej części garderoby można było stworzyć kilka niebanalnych stylizacji. Na co dzień, zwykłe, przewiewne i wygodne, np. na spacery, ale również na wieczory; wyjątkowe i nietuzinkowe, w których można czuć się i wyglądać pięknie. Niektóre z nich oprócz okresu ciąży mogą posłużyć też w czasie połogu.