Energooszczędne lampy LED

 

Energooszczędność to w ciągu ostatnich kilkunastu lat temat na topie. Każdy szuka różnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Nie na wszystkim można oszczędzić ale tam gdzie się da to warto próbować. Jedną kwestii w związku, z którą można szukać oszczędności jest obniżenie rachunków za energię elektryczną korzystając z oświetlenia energooszczędnego.

Mocne świetlówki LED

świetlówka liniowa ledTradycyjne świetlówki powoli odchodzą do lamusa. Coraz więcej osób przestaje używać klasycznych świetlówek i żarówek wyposażonych w żarnik wolframowy. Żarówki te zostają zastępowane rozwiązaniami energooszczędnymi, których zadaniem jest obniżenie naszych rachunków za energię elektryczną. Świetlówka liniowa LED ma obecnie bardzo szerokie zastosowanie. Stosunkowo często możemy spotkać ten rodzaj oświetlenia montowany w kuchniach gdzie dobra jakość światła jest niezwykle ważna. Według obliczeń świetlówki LED o mocy 18W są w stanie w pełni zastąpić świetlówki fluorescencyjne, które do świecenia potrzebują aż 40W. Najczęstszymi miejscami gdzie montowane są świetlówki ledowe są przedsiębiorstwa. Montuje się je tam właśnie z powodu energooszczędności. W firmach produkcyjnych świetlówek jest niekiedy bardzo dużo więc stosując wersje energooszczędne możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Dużym plusem takich świetlówek jest też brak efektu stroboskopowego migotania. Zdecydowanie zwiększy to komfort pracy w firmie oraz zniweluje zmęczenie, które często jest skutkiem migotania świetlówek fluorescencyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc będąc właścicielem dużej firmy gdzie zamontowanych jest sporo lamp to warto rozważyć wymianę świetlówek na energooszczędne. Dzięki temu koszty za energię elektryczną spadną i pieniądze te będzie można przeznaczyć na inne wydatki. Warto też wspomnieć o tym, że świetlówki LED wyróżniają się długą żywotnością.