Historia kurtki skórzanej

 

Każdy z nas uwielbia nosić niektóre części garderoby, a w obecnych czasach jedną z popularniejszych opcji jest kurtka skórzana. Niezależnie od tego czy jest czarna, brązowa czy w innym kolorze doskonale się w niej prezentujemy, a dodatkowo spełnia nasze oczekiwania względem ochrony przez zjawiskami pogodowymi. Warto poznać historie tego produktu.

Sto lat kurtki skórzanej na rynku

brązowa ramoneska męskaNie zawsze interesują nas historyczne wątki, jednak te dotyczące ubrań mogą być bardzo fascynujące. Dlatego czarna czy brązowa ramoneska męska oraz damska, które są w tych czasach tak niesamowicie popularne powinny być w kręgu naszego zainteresowania nie tylko jako element ubioru, a także historii. W roku 1928 Irving Schoot stworzył plan stworzenia płaszcza przeciwdeszczowego, który miał wykorzystywać skórę naturalną. Uznał, iż to najlepszy materiał, ponieważ skóra jest bardzo wytrzymałym materiałem na uszkodzenia, trzyma ciepło, a także nie pozwala na to, by zmoczył nas deszcz. Niestety, przez wiele lat nosiły go jedynie sbkultury, buntownicy i gangi. Dopiero w trakcie świetności zespołu, na którego cześć okrzyknięto skórę ramoneską zaczęto ją nosić nie tylko w ramach buntu. Od tamtej pory w szafie każdego mężczyzny i kobiety była ta kurtka. Trwa to aż do teraz, gdyż dalej jest bardzo szykownym i pasującym do wszystkiego produktem. Dlatego warto mieć w swojej szafie tak intrygującą rzecz do noszenia codziennego.

Jednym z ciekawszych aspektów historii jest to, iż nie musimy poznawać tylko historii bitew. Możemy poznać też historię stworzenia tak popularnej i wygodnej kurtki skórzanej znanej nam jako ramoneska w obecnych czasach. To najwyższej jakości produkt, po który sięgają miliony osób na całym świecie, a wszystko to dzięki jej uniwersalności.