Ile kosztują zapięcia rowerowe?

 

Jeżeli mamy dobrej jakości rower i jest to nasz główny środek transportu, warto zainteresować się kwestią bezpieczeństwa. A co zapewni je naszemu jednośladowi? Oczywiście dobrej jakości zapięcie, które będzie solidne, ale kompaktowe. 

Zapięcie do roweru Abus

zapięcia rowerowe abusNa rynku mamy wiele rodzajów zapięć, ale większość z nich nie jest uniwersalna. Bowiem nie każdy chce zapinać rower wielkim łańcuchem, czy też solidnym, ale sporym zapięciem, które trzeba wozić na plecach. Każdy rowerzysta szuka zatem takiego zabezpieczenia, które jest wytrzymałe i ogranicza możliwość sforsowania do minimum, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej formy. A taką dysponują zapięcia rowerowe Abus. Są one rozkładane i chowane w specjalnym etui, które możemy zamocować na ramie lub włożyć do plecaka. Natomiast samo zapięcie, po rozłożeniu jest na tyle szerokie, że bez trudu przypniemy rower do barierek, czy też innego miejsca. Wielu rowerzystów poznało smak utraty roweru właśnie z powodu niedostatecznego zabezpieczenia pojazdu, a statystycznie rzecz biorąc tylko trzech na dziesięciu ma szansę na odzyskanie roweru przez policję. Zatem na zakupie zapięcia nie ma co oszczędzać, a te od firmy Abus są szczególnie warte polecenia. W dodatku wcale nie są drogie, gdyż kosztują od stu do trzystu złotych – w zależności od modelu. Największy wybór zapięć Abus mamy w rowerowych sklepach internetowych, tam też ceny są nieco niższe niż w sklepach stacjonarnych. Warto zwrócić uwagę, że zabezpieczenia tej firmy są najczęściej kupowanymi.

Powinno się wyznawać zasadę, która mówi, że im lepszy rower posiadamy, tym lepszego zabezpieczenia będziemy potrzebowali. Bowiem jednoślad wart kilka tysięcy zasługuje na solidną ochronę przed kradzieżą, a nie zwykłe zapięcie warte kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych.