Jak stara może być opona w aucie

Świadomość kierowców w zakresie bezpieczeństwa i stanu samochodów jest na szczęście coraz większa. Okazuje się, że Polacy zaczęli przykładać znacznie większą wagę do stanu, w jakim znajdują się ich opony. Jest to bardzo dobra wiadomość dla całego naszego społeczeństwa.

Maksymalny wiek opon samochodowych

opony z RzeszowaPrawda jest taka, że każdy korzysta na lepszym stanie samochodów poruszających się po drogach. Oczywiście najwięcej korzyści mają kierowcy – najwięcej wypadków zdarza się pomiędzy dwoma samochodami. Piesi jednak też mają powody do zadowolenia – sprawny samochód zatrzyma się znacznie szybciej, a to może uchronić wielu ludzi od wypadków. Duży wpływ na bezpieczeństwo mają tutaj opony samochodowe. Jest to jedyny element samochodu który na stałe ma kontakt z nawierzchnią. Warto zadbać o to, by opony zawsze były w dobrym stanie. Na szczęście nie ma w tym niczego trudnego. Z moich obserwacji wynika, że opony z Rzeszowa są w bardzo dobrej jakości, w związku z czym kupując je w tym mieście nie trzeba się o nic martwić. Warto pomyśleć o wymianie jeśli nasz opona ma już więcej niż pięć lat. Wymiana jest konieczna, jeśli opona z kolei ma więcej niż dziesięć lat. Taka opona nie będzie reagowała równie dobrze co opony nowe, lub dwu czy trzy letnie. Nawet jeśli 10-letnia opona nie jest zużyta i ma głęboki bieżnik, może ona po prostu pęknąć w trakcie jazdy. Wystarczy wyobrazić sobie co dzieje się z samochodem w którym przy prędkości 90 km/h pęka którakolwiek z opon. Zwłaszcza, jeśli samochód ma napęd na tył.

Dbanie o opony powinno być priorytetem w każdym samochodzie. Opony i układ hamulcowy to elementy, które mają największy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Lepiej w ogóle nie ruszyć samochodem, niż jeździć autem z niesprawnymi hamulcami lub starymi oponami.