Jak wybrać najlepsze łóżko dla dziecka?

Kiedy rodzi się nowy członek rodziny, staramy się stworzyć mu jak najlepsze warunki do życia. Urządzamy pokój dla dziecka, kupujemy meble, zaopatrujemy się w wózek, fotelik do samochodu i kupujemy mnóstwo maleńkich ubranek. Kobiety uwielbiają się tym zajmować, bo w końcu całe życie marzą o macierzyństwie i tej wspaniałej chwili, kiedy mogą powitać maluszka na świecie.

Cechy idealnego łóżka dla dziecka

białe łóżka dla dzieciJeżeli decydujemy się aby dziecko od samego początku spało z nami, to nie musimy się spieszysz z decyzją o zakupie dla niego oddzielnego łóżka. Jeżeli natomiast chcemy mieć swobodę, a dziecko od samego początku uczyć, że jego miejsce do spania jest w jego łóżeczku, to jeszcze przed rozwiązaniem musimy wybrać odpowiedni model. Najlepsze są białe łóżka dla dzieci, bo w razie potrzeby można je łatwo i szybko przemalować jeżeli się nam znudzi jego kolor. Ważne aby łóżeczko mogło rosnąć razem z dzieckiem, czyli aby można było obniżyć lub podnieść dno łóżka oraz wyciągnąć poprzeczne szczebelki ponieważ większe dzieci mogą sobie same do niego wchodzić. Idealne łóżko dla dziecka na pewno musi być być bezpieczne i posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Farba jaką będzie pomalowane musi być hipoalergiczna i bez dodatku szkodliwych metali ciężkich, które mogą zaszkodzić zdrowiu nowo narodzonemu dziecku. Kolor łóżka często dobieramy do koloru mebli i ścian jakie są w pokoju dziecka i zawsze najlepsze są te jasne, czyli biały, beżowy, niebieski lub po prostu kolor drewna. Jeżeli już mamy wybrane łóżko to teraz należy dobrać odpowiedni model materaca i dzidziuś może testować swoje miejsce do spania.

Ceny łóżeczek się wahają w granicach dwieście a nawet osiemset złotych. Różnice te wynikają z jakości wykonanych materiałów oraz producenta, który wyprodukował dany model. Jeżeli spełnia ono wszystkie powyższe wymagania to będzie ono idealne.