Jakie nasiona marihuany są najlepsze?

Spadek popularności nasion regularnych jest czymś, co musiało się w końcu zdarzyć. Dlaczego? Albowiem w ich przypadku nigdy nie wiemy, które z nich będą zdolne do wydania żeńskiego plonu. A roślina męska jest zupełnie bezwartościowa.

Sklepy z feminizowanymi nasionami konopi

nasiona marihuany feminizowaneNajlepszym przykładem, który obrazuje problem z nasionami regularnymi to przykładowy zakup dziesięciu ziaren tego rodzaju. Czemu dziesięciu? Ponieważ w przypadku zakupu dwóch czy trzech ziaren ciężko zrozumieć mechanizm. Ale do rzeczy – kupując dziesięć nasion, możemy mieć do czynienia jedynie z dwoma-trzema, które urodzą żeńską roślinę, ale równie dobrze proporcje mogą być odwrotne. Zatem zakup pestek regularnych to tak naprawdę loteria, w której z reguły się przegrywa, zwłaszcza przy zakupie mniejszej ilości. Natomiast nasiona marihuany feminizowane to gwarancja, że 99% z nich zawiera żeńską roślinę. Zatem nie musimy kupować kilku ziaren danej odmiany, ale wystarczy jedno. Mimo, że ziarna feminizowane są droższe, to nie są to różnice, które odstraszałyby od zakupu. Żeńskie nasiona najlepiej kupować w sklepach online, albowiem mają one naprawdę przyzwoity asortyment, a także rozsądne ceny. Poza ziarnami, w dobrych sklepach, znajdziemy także akcesoria i wyposażenie dla growerów, jak również fachową literaturę. Koszt nasion jest bardzo zróżnicowany, albowiem znajdziemy takie za kilkanaście, kilkadziesiąt, a nawet za sto złotych i więcej. Wszystko jest bowiem zależne od renomy wybranego gatunku konopi.

Zakup nasion feminizowanych jest dużo lepszym rozwiązaniem od zakupu regularnych. Bowiem nasiona żeńskie uchronią nas przed rozczarowaniem, a regularne raczej je zapewnią. Zatem to jak wybór pomiędzy skomplikowaną loterią, a pewną wygraną z zamkniętymi oczami.