Kiedy konieczne jest zakucie hydrualiczne?

Napęd hydrauliczny jest stosowany w coraz większej liczbie maszyn i pojazdów, zarówno tych osobowych, jak i tych służących do produkcji. Działanie całego układu jest oparte na zastosowaniu gumowych przewodów które, aby dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio przygotowane.

Jak wygląda zakuwanie hydrauliczne?

zakucia hydrauliczne wężyGumowe przewody w napędach hydraulicznych pełnią bardzo ważną rolę, gdyż umożliwiają obieg cieczy roboczej w obrębie układu. Aby działały odpowiednio konieczne jest jednak ich zbrojenie. Zakucia hydrauliczne węży przyśpieszają proces tworzenia układów napędowych, poprzez dostosowanie każdego gumowego przewodu do bardziej wymagających zastosowań. Aby zakuć przewód, konieczne jest jego przycięcie do wymaganej długości i nacięcie końcówek. Następnie na końcówkę węża nakłada się specjalną, stalową końcówkę, którą następnie zaciska się, korzystając z odpowiednich urządzeń, która nazywamy zakuwarką. W ten sposób przygotowany wąż jest przystosowany do pracy w obrębie napędów hydraulicznych czy tez stacjach benzynowych. Co bardzo ważne, w przypadku, gdy chcemy zmienić przeznaczenie węża, wystarczy zdemontować z niego zastosowaną wcześniej końcówkę. Główną zaletą zakuwania przewodów jest możliwość ograniczenia kosztów. Można zakupić tańsze gumowe przewody i przygotować je do pracy poprzez zakuwanie, co pozwala oszczędzić na zakupie przewodów specjalistycznych. Odpowiednio zakuty, nawet tani przewód, nie będzie znacząco odbiegał wytrzymałością od droższych modeli.

Przewody gumowe są obecnie stosowane w wielu różnych branżach, pojazdach i maszynach. Odgrywają szczególną rolę w układach i napędach hydraulicznych, gdzie umożliwiają przepływ cieczy roboczej. Z tego też względu, aby dany przewód dobrze spełniał swoją rolę, konieczne jest jego odpowiednie przygotowanie.