Kolor łóżeczka niemowlęcego

Narodziny dziecka są przełomowym momentem w życiu każdego rodzica, bo od tego momentu już nic nie będzie takie samo. Na tą chwilę, warto już wcześniej skompletować niezbędną wyprawkę i urządzić pokój dla dziecka zgodnie z płcią.

W jakich łóżeczkach śpią niemowlęta?

łóżeczko niemowlęce białeWiele świeżo upieczonych mam, przez pierwsze tygodnie śpi razem z dzieckiem, gdyż jest to praktyczne rozwiązanie. Jednak później maluch najczęściej jest przenoszony do swojego łóżeczka, będącego dla niego najbezpieczniejszym miejscem. Jego wybór może przysporzyć nieco problemów, ale wiedząc czego szukamy, znacznie szybciej je kupimy. Bez względu na płeć, najlepsze będzie łóżeczko niemowlęce białe, ponieważ jest to uniwersalny kolor, który pasuje do obu płci. Na pewno takie łóżko będzie się świetnie komponować w każdym pokoju. Przede wszystkim musi być bezpiecznie, czyli powinno być wykonane z drewna, a jego elementy muszą być solidnie skręcone. Tego typu łóżka mają regulowaną wysokość dna, gdyż niewygodnie byłoby wyciągać dziecko z głębokiego łóżeczka, kiedy nie potrafi jeszcze nawet siedzieć. Jeżeli zależy nam na tym, aby maluch jak najdłużej korzystał z łóżeczka, to najlepiej szukać takiego, które ma wyjmowane szczebelki. Kiedy dzieci potrafią już chodzić, to mogą wyskakiwać z łóżeczka, dlatego lepiej im umożliwić samodzielnie wchodzenie i wychodzenie z niego. Najczęściej taki model łóżka jest wykorzystywany przez dzieci od urodzenia aż do około trzecich urodzin, bo potem należy je wymienić na większe i już bez szczebelków.

Biały, podobnie jak szary, są zaliczane do neutralnych kolorów, które sprawdzą się w pokoju dla chłopca i dziewczynki. Ponadto pasują do wielu innych kolorów, zatem każdy rodzic może w ciemno wybrać taki model. Pozostaje jedynie kwestia jego wyposażenia.