Kontrola u ortodonty dziecięcego

Obowiązkiem rodzica jest czuwać nad prawidłowym rozwojem swojej pociechy. Pod kontrolą powinien być zawsze nie tylko stan zdrowia dziecka, ale także stan uzębienia. Jeżeli zaobserwujemy, że układ zębowy dziecka kształtuje się nieprawidłowo, warto udać się do stomatologa lub ortodonty dziecięcego.

Kontrolowanie uzębienia u ortodonty dziecięcego

ortodonta poznań dziecięcyJest wiele powodów, dla których warto zaplanować wizytę kontrolną  ortodonty dziecięcego. Wizyta u ortodonty z reguły jest dla dziecka bezbolesna. W przeciwieństwie do wizyty stomatologicznej nie jest to wizyta, która mogłaby być nieprzyjemna, dlatego tym bardziej jest łatwa do zaplanowania przez rodziców. Nie jest to także wizyta mniej ważna od wizyty stomatologicznej. Dzięki takiej wizycie mamy możliwość, by ustrzec nasze dziecku przed przykrymi skutkami wady zgryzu w przyszłości. Jeżeli zauważymy, że nasze dziecko ma problemy z poprawnym wysłaniem się lub zauważymy, że wyrzynające się zęby zaczynają rosnąć w niewłaściwym kierunku, warto zareagować zawczasu. Być może jest jeszcze szansa, by ustrzec nasze dziecko przed noszeniem aparatu stałego w przyszłości. Jednym z rozwiązań, które stosuje się u dzieci, jest możliwość zastosowania aparatu na noc. Jeżeli jednak zaniedbamy tę kwestię, ominie nas szansa zastosowania takiego rozwiązania, ponieważ aparat ruchomy można zastosować tylko u dzieci. Jeżeli chcemy objąć nasze dziecko opieką ortodonty, wybierajmy najlepsze placówki prywatnie i na NFZ. Możemy szukać najlepszych specjalistów pod hasłem ortodonta poznań dziecięcy w ogłoszeniach, a możemy kierować się także opiniami innych pacjentów, czyli referencjami. W Wielkopolsce jest jednak wiele takich specjalistów i łatwo się tam dostać prywatnie, a także korzystać ze świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nigdy nie jest za późno by zgłosić się do ortodonty dziecięcego, nie mniej jednak zawsze warto udać się z dzieckiem na taką wizytę szybciej, by ustrzec je przed konsekwencjami wszelkich zaniedbań. To rodzic przede wszystkim powinien sprawować wszelką kontrolę nad rozwojem dziecka. Jeżeli tylko coś nas zaalarmuje, zgłośmy się do placówki NFZ lub prywatnie.