Kto pierze odzież medyczną?

Nie ma odzieży, która powinna być tak sterylna, jak odzież medyczna. Wiadomo, że podczas wykonywania zabiegów pacjent nie może mieć kontaktu z żadnym bakteriami, gdyż są one niewskazane. Praniem takiej odzieży zajmują się wyspecjalizowane pralnie, które stosują wiele rozwiązań takich, których zwykły klient zazwyczaj nie wykorzystuje. Dzięki temu unika się wielu problemów.

Pranie odzieży wykorzystywanej w medycynie

pranie odzieży medycznejPranie takiej odzieży jest bardzo ważne, ponieważ czystość w szpitalu to jedna z ważniejszych rzeczy. Pranie odzieży medycznej to usługa świadczona przez profesjonalne pralnie, które podchodzą do tego w sposób sterylny. Odzież jest odplamiana. Trzeba w tym przypadku przygotować się na wiele rodzajów zabrudzeń, nawet jeśli chodzi o krew. Odzież medyczna jest prana nieco dłużej, ale za to przy mniejszych temperaturach. Na końcu jest krótki etap gotowania odzieży, aby pozbyć się bakterii. Do prania dodawany jest specjalny płyn do dezynfekcji, dzięki któremu bakterie giną na odzieży jeszcze przed siedemdziesiąt dwie godziny od prania. Później lekarz musi dbać o dezynfekcję osobiście lub ponownie oddać rzeczy do pralni. Szpitale najczęściej mają podpisane kontrakty długoterminowe na pranie, co jest dla nich najkorzystniejsze cenowo. Stąd właśnie ten specyficzny zapach ubrań – są one kilkukrotnie wygotowane oraz odkażone. Higiena to podstawa podczas zabiegów.

Pranie odzieży tego typu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Trzeba zadbać o to, by bakterie nie pojawiały się na odzieży. Jest to rygorystycznie sprawdzane i nie ma się czemu dziwić. Dobrze wyprana odzież powinna mieć stosowny zapach. Można ją dodatkowo wyprasować, co spowoduje dodatkowe wygrzanie materiału. Mamy sto procent pewności, że wszystko jest zdezynfekowane.