Kuchnia połączona z jadalnią

Parę miesięcy temu w końcu wyprowadziłam się od rodziców i zamieszkałam ze swoim chłopakiem. Moje mieszkanie nie jest małe, bo wydaje mi się, że generalny standard jest o wiele mniejszy, ale i tak musiałam pójść na pewne ustępstwa jeżeli chodzi o rozlokowanie pomieszczeń i aranżację wnętrz. Jednym z takich kompromisów, na które musiałam pójść jest na pewno połączenie kuchni z jadalnią.

W kuchni znajdują się przepiękne tapicerowane krzesła

tapicerowane krzesła do kuchniW domu rodzinnym miałam piękną, dużą jadalnię, na którą tutaj nie miałam po prostu miejsca. Ale wydaje mi się, że w fajny sposób udało połączyć mi się kuchnię z częścią jadalnianą. Kuchnia jest dosyć duża, ale nie znowu ogromna, a więc musieliśmy się z chłopakiem nieźle natrudzić by wszystko zorganizować tak by korzystanie z przestrzeni kuchennej było funkcjonalne, ale jednocześnie zmieściło się w niej stół i cztery krzesła. Co do krzeseł to udało mi się kupić na promocji niezwykłe tapicerowane krzesła do kuchni w kolorze brudnego turkusu. Są to krzesła dizajnerskie, a więc nawet mimo promocji nie była to tania inwestycja, ale krzesła te idealnie pasują do kolorystyki utrzymanej w kuchni i wyglądają świetnie w połączeniu z prostym, drewnianym stołem. Do tego stołu idealnie pasują te nowoczesne krzesła, ponieważ ich nogi są drewniane. Co ciekawe udało mi się dobrać taki stół by kolor nóg krzeseł odpowiadał kolorowi stołu. Dzięki temu wygląda to prawie jak komplet. Krzesła te określone były jako skandynawskie, ale dla mnie wyglądają one bardzo nietypowo i modernistycznie.

Krzesła tapicerowane w naszej kuchni są niezwykle wygodne. Ich oparcie i siedzisko są tak wyprofilowane, że komfort ich używania jest bardzo wysoki. Zastanawiam się nawet czy nie kupić sobie takiego samego krzesła do gabinetu. Musiałabym tylko wybrać inny kolor tapicerki, ale ogólnie jest to na tyle wygodny mebel, że siedzenie na nim przy komputerze nawet przez kilka godzin nie było by aż takim wielkim obciążeniem.