Łodzie na energię słoneczną bez uprawnień

W naszej pięknej krainie tysiąca jezior pojawiła się ostatnio zupełna nowość, która błyskawicznie przyciągnęła spore grono sympatyków. Tą nowością jest możliwość wynajęcia małej łodzi zasilanej energią słoneczną. Może ją wynająć każda osoba pełnoletnia i nie potrzebne są jakiekolwiek uprawnienia. Coraz więcej takich ekologicznych łodzi pływa po mazurskich jeziorach.

Na Mazury przyjeżdża się żeglować

wynajem łodzi bez uprawnień na mazurachPrawdą jest, że nasze piękne Mazury to region do którego zjeżdżają miłośnicy żeglowania i pływania łodziami. Do tej pory można było wynająć tam tylko łódkę motorową. Do większości trzeba posiadać jednak odpowiednie uprawnienia. Jednak ten sezon zapowiada się absolutnie wyjątkowo. Teraz łódkę wynająć będzie mógł sobie każdy. I to taką łódź najnowszej generacji. Właśnie tej wiosny otwarła się nowoczesna i ekologiczna firma oferująca wynajem łodzi bez uprawnień na Mazurach. Jak już pisaliśmy – nie są to zwykłe łodzie. Mowa o najnowocześniejszych małych jachtach zasilanych energią słoneczną. Łódź może płynąć z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę, a przy słonecznej pogodzie przez całą dobę mamy jej darmowe zasilanie. Łódź dodatkowo wyposażona jest w specjalne baterie, które zbierają wytworzoną energię i odkładają ją na przysłowiową czarną godzinę. Jeśli zabraknie światła słonecznego to i tak łódź może pływać jeszcze przez kilkanaście godzin. Na chwilę obecną pojawiło się kilka takich łodzi, ale właściciele firmy przekonują, że za chwilę będzie ich kilkadziesiąt.

Takie nowoczesne łodzie czerpiące energię ze słońca to zupełna nowość. Każdy może sobie taki mały i luksusowy jacht wynająć, bo nie potrzeba mieć żadnych uprawnień do sterowania taką łodzią. Nie ma silnika spalinowego, więc pod względem ekologii dla całych Mazur takie łodzie to prawdziwy luksus.