Mały samochód rc dla nowicjuszy

Bardzo dużo samochodów zdalnie sterowanych należało do dość gabarytowych pojazdów, zwłaszcza jeśli były wyposażone w mocne silniki spalinowe. Nie były więc zbyt wygodne dla młodszych entuzjastów samochodów rc, ale również w wielu konkurencjach ich używanie było niemożliwe z racji wąskich torów i ciasnych układów przeszkód.

Miniaturowe samochody rc dla amatorów

mini samochód zdalnie sterowanyDla młodszych operatorów, jak również dla wszystkich użytkowników pojazdów rc potrzebujących mniej gabarytowego samochodu, polecane były najbardziej kompaktowe pojazdy zdalnie sterowane. Bardzo rekomendowany mini samochód zdalnie sterowany z serii skierowanej dla nowych kierowców był jednym z najlepszych pojazdów w swojej klasie, zarówno pod względem osiągów jak i ceny. Zminiaturyzowany silnik elektryczny zapewniał bowiem świetne osiągi, a w przeciwieństwie do większości zdalnie sterowanych modeli, napęd skierowany był na wszystkie cztery koła osobno, dzięki czemu możliwe było wykonywanie manewrów niemożliwych do zrobienia zwykłymi samochodami amatorskimi. Lekka obudowa z tworzyw sztucznych była natomiast nie tylko wytrzymała, ale również zaprojektowana bardzo wizualnie atrakcyjnie. Owe samochody były bardzo kompaktowe i poręczne, więc nie wymagały bardzo dużych walizek by można było je bezpiecznie transportować, jak również nie zajmowały wiele miejsca. Mimo drobnych wymiarów, jednak, były dość zaawansowane, a baterie dołączone do zestawów z samochodami wystarczyły bezproblemowo na piętnastominutową jazdę z pełną prędkością.

Wymiana baterii na bardziej wydajny czy pojemny model nie należała również do trudnych czynności, i mogła być wykonana w kilka sekund. Kieszonkowe, zdalnie sterowane samochody były również idealne do zawodów dla amatorów, oraz do szkolenia młodych operatorów w technikach jazdy.