Materace dla osób starszych i schorowanych

 

W wielu domach znajdują się osoby, które muszą spędzać większość dnia w łóżku. Niestety zdarza się, że osoby starsze, schorowane lub niepełnosprawne już na stałe są przykute do łóżka. W takiej sytuacji na pewno konieczny jest wybór wygodnego materaca, który będzie zapewniał osobie leżącej na nim pełen komfort.

Niska waga materaców z pianki poliuretanowej

materace piankowe 90x200Pojawia się jednak pytanie, na jaki materac warto postawić – szczególnie teraz kiedy wybór jest ogromny. Dobrym rozwiązaniem może być materac z pianki poliuretanowej, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Taki materac na pewno sprawdzi się również jako wypełnienie stelaży łóżek dla osób niepełnosprawnych i schorowanych. Wynika to z faktu, że materace wykonane z pianki poliuretanowej są naprawdę lekkie. Takie materace piankowe 90×200 na pewno spełnią oczekiwania klientów. Można je stosować na wszystkich rodzajach stelaży podnoszonych elektrycznie, manualnie, a także na specjalnych stelażach wykorzystywanych przeciwko odleżynom. Bardzo niska waga materaca piankowego sprawia, że opieka nad taką osobą również wymaga znacznie mniejszego nakładu pracy. Nie da się ukryć, że w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można tradycyjne materace, które są bardzo ciężkie. Może nawet być tak, że jedna osoba nie da rady udźwignąć takiego materaca. Dlatego lepiej postawić na materiał, który charakteryzuje się właśnie tym, że jest lekki, a oprócz tego wygodny.

Zajmowanie się osobą schorowaną z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli na stelażu znajduje się lekki materac piankowy. Taki materac warto też dopasować indywidualnie do rozmiarów danej osoby, a przede wszystkim do jej masy ciała. Wtedy na pewno uda nam się dobrać idealne rozwiązanie, a osoba korzystająca na co dzień z materacu będzie jak najbardziej zadowolona.