Meble kolonialne w moim salonie

Powoli przemeblowuję i remontuję swoje mieszkanie. Odkupiłam je w bardzo dobrej cenie. Jednakże ponieważ nie było to nowe tylko stare mieszkanie to wymagało one gruntownego remontu. Po zakupie mieszkania nie zostało mi dużo na wielkie remonty, a więc dopiero teraz pokój po pokoju odnawiam mieszkanie. Ostatnio wybór padł na salon, w którym chciałam przemycić trochę stylu kolonialnego.

Meble kolonialne są wyjątkowe

meble kolonialne w WarszawiePierwszy raz z meblami kolonialnymi i wyposażeniem wnętrza w stylu kolonialnym spotkałam się w artykule zamieszczonym w mojej ulubionej gazecie dotyczącej wystroju mieszkań. Kiedy zdecydowałam się na to, że mój salon będzie miał w swoim wyposażeniu takie meble to myślałam, że ich zdobycie będzie łatwe. Tymczasem meble kolonialne w Warszawie nie są takie łatwe do zdobycia i musiałam się trochę natrudzić żeby znaleźć dobrej jakości meble w takim stylu. Wiele osób nie wie czym tak właściwie charakteryzuje się styl kolonialny. Tymczasem jest to styl nawiązujący do mebli jakie można było spotkać na przełomie XVIII i XIX wieku w domach w brytyjskich koloniach. Ze względu na drewno z jakiego zostały wykonane europejskie, bardzo ozdobne i solidne meble nie radziły sobie dobrze w gorącym klimacie. Dlatego też zaczęto w koloniach tych robić meble na wzór popularny wtedy styl wiktoriański używając jednak do ich produkcji egzotycznego drewna np. mahoniu. Do tych mebli dodawano piękne zdobienia związane z lokalną kulturą przez co wyglądają one niezwykle interesująco. Ja zdecydowałam się na pięknie zdobioną komodę, która prezentuje się w moim salonie niezwykle.

Meble kolonialne stają się znów bardzo modne i znaleźć je można w aranżacjach wnętrz nie tylko projektantów ale też po prostu zwykłych domostwach. Meble te nie należą do najtańszych ale ich piękny i majestatyczny wygląd warty jest każdej ceny. Bardzo cieszę się, że w moim salonie ma piękny mebel w tym stylu, który dodaje niesamowity klimat temu pomieszczeniu.