Metody maskowania gniazdek elektrycznych

Instalacja elektryczna jest jedną z najważniejszych instalacji dostępnych w obiektach zarówno prywatnych, użyteczności publicznej czy przemysłowych. Dzięki niej możliwe jest podłączanie odbiorników do sieci elektroenergetycznej, a więc także ich działanie. Właśnie dlatego powinna być ona niezawodna, trwała oraz bezpieczna. Często jednak również zachodzi konieczność osiągnięcia dobrego efektu wizualnego.

Ramka gniazdka elektrycznego spełnia kilka funkcji

ramki do gniazdek simonJest to szczególnie spotykane w obiektach kulturalnych takich jak chociażby muzea czy teatry. Właśnie tam każdy element musi wpisywać się w zamysł projektanta. W tym celu do elementów końcowych instalacji stosowane są specjalne elementy maskujące. Przykładem mogą być chociażby ramki do gniazdek simon, które zwiększają zarówno ergonomię jak i również wygląd gniazdka elektrycznego. W ten sposób całość świetnie komponuje się z zamysłem projektanta. Tego typu akcesoria można bez problemu zakupić zarówno w punktach stacjonarnych, w których dystryubowane są produkty Simon jak i również za pośrednictwem Internetu. Warto dodać, że tego typu rozwiązanie chroni również ścianę, która bez ramki jest narażona na ślady wynikające z dotyku ludzkich rąk. W przypadku zastosowania elementu dodatkowego wszelkie ślady są niwelowane a ewentualne odciski palców pozostają na obudowie ramki. Tego typu rozwiązania są również łatwe w konserwacji i utrzymaniu.

Do ich czyszczenia wystarczy szmatka, którą bez problemu można wyczyścić powierzchnię. Jak widać gniazdka elektryczne w niektórych przypadkach muszą posiadać dodatkowe elementy, które zwiększają ich funkcjonalność oraz podnoszą walory estetyczne. Dzięki temu mogą być one bez przeszkód stosowane w obiektach w których wymagany jest wyższy stopień estetyki oraz wykończenia. Na całe szczęście tego typu rozwiązania są już dostępne na rynku wraz z produktami bazowymi.