Montaż kolców przeciw gołębiom

Zmagając się z uciążliwym problemem siadania miejscowych gołębi na naszych parapetach czy gzymsach, zastanawiamy się, co może pomóc w tej sytuacji i odstraszyć niechciane ptaki. Z pomocą przychodzą nam kolce przeciw ptakom montowane na stałe w każdym miejscu naszej kamienicy czy domu. Czy są one skuteczne? Jak wygląda kwestia ich bezpieczeństwa dla zwierząt?

Czy warto zamontować kolce przeciw ptakom?

kolce przeciw gołębiomKolce są coraz częściej montowanym akcesorium przeznaczonym do walki z uciążliwym problemem ptaków w miastach. Kolce przeciw gołębiom nie stanowią zagrożenia dla zwierząt i są dla nich bezpieczne. Ptaki posiadają bardzo dobry wzrok, który pozwala im na dostrzeżenie przeszkody i ominięcie jej poprzez zaniechanie próby lądowania na przykład na parapecie. Możliwe jest zamówienie specjalnie wyprodukowanych kolców z zabezpieczeniami montowanymi na ich końcach. Montaż kolców przynosi wiele korzyści i jest polecany szczególnie dla administratorów  obiektów zabytkowych o dużych wartościach historycznych. Montaż kolców na ich elewacjach może wyeliminować praktycznie do zera ryzyko zniszczenia starych i kosztownych elewacji tych budynków. Dzięki możliwości wynajęcia specjalistycznej ekipy montującej zabezpieczenia w miejscach niedostępnych, które znajdują się na dużych wysokościach, mamy możliwość ochrony praktycznie każdego budynku. Kolce zamontowane za pomocą specjalistycznego kleju mogą posłużyć wiele lat i są odporne na warunki atmosferyczne.

Oprócz kolców popularność zdobywają także spirale odstraszające ptaki. Są łagodniej zakończone i także w bardzo dobry sposób spełniają swoją funkcję. Swoją budową przypominają kolce i są montowany w bardzo podobny sposób. Obie te metody są polecane i bardzo skuteczne w walce z uciążliwymi ptakami.