Ekologiczne ogrzewanie swojego domu jest korzystne dla atmosfery, jednak nie tylko. Patrząc przez pryzmat domowego budżetu możemy oszczędzić od trzystu, do pięciuset złotych rocznie, w zależności od wielkości pomieszczeń, które ogrzewamy. Jednak, aby tak ogrzewać dom należy wyposażyć się w biokominek. Jaki powinien być?
Polecane i sprawdzone biokominki
W dobrym biokominku powinien możemy zauważyć system, który zapewnia oszczędny obieg ciepła. Polecane biokominki emitują ciepło do pomieszczenia, dzięki temu nie tracimy energii poprzez wylot kominowy. W takim biokominku znajduje się specjalny filtr węglowy, który zbiera nadmiar metali ciężkich, powstałych w trakcie ogrzewania oraz ogranicza ulatnianie się dwutlenku węgla do atmosfery. Biokominki możemy podzielić na dwie grupy. Jedną z nich są piece, które ogrzewają cały budynek. Podczas korzystania z niego należy pamiętać, że średnia temperatura pieca powinna wynosić około pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Drugą grupą są kominki ozdobne, których zadaniem jest dogrzanie budynku. Polecane kominki są przystosowane do spalania materiałów ekologicznych, takich jak ekogroszek. Dzięki temu do atmosfery nie udziela się tyle gazów, ile w przypadku korzystania z węgla lub drewna. Warto wspomnieć o korzyściach finansowych. Ekogroszek jest bardziej kaloryczny, przez co gabarytowo wychodzi go mniej, niż na przykład drewna. Do tego rozpala się od wyższych temperatur, przez co można korzystać z niego w mniejszej ilości.
Jako podsumowanie dodam, że jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, dlatego niesie ze sobą korzyści. Biokominki pozwalają dobrze dogrzać cały dom. Można je przystosować jako główne źródło ogrzewania, przy czym nie można zapomnieć o dokupieniu opału, który .wystarczy na cały sezon grzewczy oraz o przygotowaniu suchego miejsca do jego składowania.