Najmodniejsze zimowe ogrody

Ogrody zimowe drewniane sprawiają, że pora zimy w ogrodzie nie jest już nieatrakcyjna. Za pomocą drewnianych płotków i rollboarderów można wyczarować różnice przestrzenne, wzniesienia, formy czy połączenia jak w angielskich ogrodach. Warzywnik może stanowić ozdobę podobnie jak piękny kwietnik. Na wiosnę, w centrach ogrodniczych, znajdziemy największy wybór krzewów, drzew owocowych oraz ozdobnych kwiatów.

Modne zimowe ogrody w każdym stylu

modne ogrody zimowe drewnianeStarannie przekopaną ziemię można też przygotować pod trawnik. Drewniane ogrodzenie pomoże go rozgraniczyć od rabat, wytyczyć urokliwe ścieżki, które można wykonać nie tylko z połączenia elementów trawnika z piaskowcem czy innymi kompozytami naturalnymi, ale też np. z podkładami kolejowymi. Modną roślinką zastępująca trawnik jest karmnik – Sagina, nawiązująca do ogrodów japońskich. Bez względu na to, jaki styl w ogrodzie chcemy mieć, warto bawić się także dobieraniem kolorów. Modne ogrody zimowe drewniane to takie, które są jedno lub dwubarwne. Modne, drewniane ogrodzenie w sposób naturalny łączy się z żywotnikami czy jałowcami, tworząc ażurowe zabezpieczenia. Zimą takie połączenia nadają przestrzeni ogrodu modny wyraz, nawet śnieg na całej połaci nie przeszkadza w delektowaniu się zimową scenerią jak z opowieści o Narnii, stanowiąc subtelny obraz zimowej doskonałości, w którym zieleń iglaków łączy się z zimową bielą, tworząc kipiel elegancji. Drewniane ogrodzenia są też przyjazne dla zwierząt, ptaków czy kotów.

Na wsiach można je przyozdobić dzbankami, nadając jeszcze bardziej regionalnego charakteru, wpisującego się w otoczenie. W miastach można przyozdobić tak ogród na dachu, komponując wiejski charakter np. z ulami. Nowoczesny wymiar ogrodów zimowych musi być kompatybilny z ich przeznaczeniem całorocznym. Drewniane nawiązania do wsi stanowią nie tylko modny akcent, ale też pełen uroku zakątek do iście sielskiego odpoczynku.