Nawilżające i poprawiające komfort noszenia soczewek płyny

Zastanawiając się nad wyborem płynu do soczewek, najlepiej postawić na taki, który jest wielofunkcyjny. Z pewnością do takich płynów należy płyn marki Opti Free, który daje możliwość pielęgnacji wszystkich rodzajów miękkich soczewek. Płyny do soczewek przeznaczone są przede wszystkim do ich dezynfekowania.

Łagodzące podrażnienia płyny do szkieł kontaktowych

płyn do soczewek opti freeWiadomo, że soczewki gromadzą na swojej powierzchni nie tylko zanieczyszczenia, ale również mikroorganizmy – przede wszystkim bakterie. Na szczęście w płynie znajdują się substancje działające dezynfekcyjnie, które niszczą bakterie. Oprócz tego na soczewkach pojawiają się również osady białkowe, które mogą zostać usunięte właśnie dzięki płynom. Oczywiście płyn jest w 100% bezpieczny dla oczu, nie powoduje żadnych podrażnień i reakcji alergicznych. Przeciwnie – taki płyn do soczewek opti free przyczynia się nawet do łagodzenia drobnych podrażnień oraz poprawy komfortu noszenia soczewek. Stosowanie płynu do soczewek jest bezwzględną podstawą pielęgnacji. Do każdego opakowania płynu do soczewek dołączany jest również pojemniczek. Jest on podzielony na część prawą i lewą i służy do przechowywania szkieł kontaktowych. Po zdjęciu soczewek powinny się one znajdować w płynie przez co najmniej 6 godzin. Tylko wtedy zostaną one dobrze zdezynfekowane oraz odpowiednio nawilżone. Koszt płynu do soczewek zależy od jego pojemności. Nieraz można liczyć jednak na bardzo ciekawe promocje typu 2 płyny plus jeden gratis.

Płyn o pojemności 355 ml kosztuje w sklepach internetowych około 20 zł. Taki płyn wystarcza zazwyczaj na co najmniej miesiąc użytkowania, a najczęściej jeszcze dłużej (nawet 2 lub 3 miesiące). Płyn zapobiega też przed niszczeniem soczewek, które stosowane są przez długi okres czasu – nawilża je i sprawia, że cały czas są miękkie.