Na rynku znajdziemy wiele modeli i rodzajów zabezpieczeń stosowany w przemyśle, handlu czy produkcji. Ze względu na wykonanie i zastosowanie, mają większą lub mniejszą skuteczność. Na podstawie statystyk, najczęściej są wybierane odbojnice.
Z których odbojnic warto skorzystać?
Chcąc zabezpieczyć bramę wjazdową do budynku, można postawić przed nią słupy w ostrzegawczych barwach lub zastosować odpowiednie odbojnice. Forma zabezpieczeń zawsze powinna być dostosowana celu jaki ma spełniać. Najczęściej są ochranianie przed uszkodzeniami mechanicznymi ściany, regały, bramy wjazdowe czy maszyny. Ma to na celu zminimalizowanie kosztów związanych z naprawami. W magazynach najczęściej można spotkać odbojnice proste, które świetnie się sprawdzają w wyznaczaniu specjalnych ciągów komunikacyjnych, do zabezpieczania ścian, maszyn, regałów, a także innych elementów infrastruktury logistycznej czy magazynowej. Przeważnie są wykonane z rur stalowych o określonej średnicy, które mają oba końce wygięte w jednym kierunku. Są one zakończone stalową stopą, na której znajdują się wywiercone otwory montażowe. Odboje liniowe sprawdzają się jako zabezpieczenia przed wjechaniem pojazdu poza określoną strefę, zatem znajdą zastosowanie w magazynach, gdzie pracownicy przemieszczają się na przykład wózkami widłowymi. Poza odbojnicami ze stali nierdzewnej, znajdziemy także modele wykonane z gumy, tworzywa sztucznego czy blachy, które będą równie wytrzymałe. Jeżeli chcemy je kupić w najniższej cenie, to najlepiej to zrobić w sieci.
Odbojnice wszelkiego rodzaju są bardzo często wykorzystywane w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzenia mienia firmy. Głównie się ono odnosi do ścian, urządzeń, regałów czy elewacji budynku. Jest to jedna z najtańszych i najskuteczniejszych metod.