Niemowlęce zestawy kąpielowe

Niemowlęta mają już ponad dwa miesiące i stają się coraz bardziej ciekawe świata. Większość dzieci lubi wodę, dlatego kąpiel w wannie jest dla nich wyjątkowo miłym rytuałem. Warto w trakcie tej czynności mieć odpowiednie przybory do mycia.

W czym kąpać niemowlę?

zestawy kąpielowe dla niemowlęciaDziadkowie często się zastanawiają co kupić nowo narodzonemu wnukowi na prezent, kiedy przyjdą go pierwszy raz zobaczyć. Najlepiej jest wybierać prezenty praktyczne, które na pewno się przydadzą każdemu rodzicowi. Na pewno dobrym pomysłem będą zestawy kąpielowe dla niemowlęcia, gdyż posiadają wszystkie niezbędne artykuły do pielęgnacji w czasie kąpieli. Zestawy są bardzo zróżnicowane pod względem zawartości i mogą zawierać tylko kilka elementów, lub nawet kilkanaście. W zestawach najczęściej spotykamy przede wszystkim wanienkę, w której kąpiemy maluszka. Może być zwykła w uniwersalnym rozmiarze, albo mniejsza, bardzie kompaktowa. Do wanienki są dołączone specjalne wkłady anatomiczne, które wkłada się do wanienki i kładzie na nich dziecko. Mają one specjalne opracowany kształt, dzięki czemu dziecko ma swobodę ruchu, a jednocześnie leży w bezpiecznej pozycji z podpartą główką i pleckami. W zestawach nie zabraknie przyborów do manicure, czyli nożyczek z zaokrąglonymi końcami, cążki, czy pilnik, albo obcinaczki. Po kąpieli możemy użyć dołączonego do zestawu grzebienia, albo szczotki do włosów. Niektóre zestawy dla niemowląt zawierają także produkty pielęgnacyjne do ciała takie jak płyn do mycia z emolientami, czy szampon.

Dziecko najlepiej kąpać w specjalnej wanience, która jest częścią zestawu kąpielowego. W takich warunkach każdy niemowlak będzie się czuł pewnie i bezpiecznie, a chwile spędzone na kąpieli będą dla niego i rodzica świetną zabawą. Ceny zestawów zaczynają się już od siedemdziesięciu złotych.