Odpylanie za pomocą wentylatora w domu

Wiosna to czas, gdzie każdy alergik musi uważać na wszechobecne pyłki. Czasami zdarza się, że są one nawet w domu. Jest na to sposób, który dba o to, by nie wlatywały przez uchylone okno. Cały patent jest warty Twojej uwagi, dlatego zachęcam do zapoznania. Ja stosuję już od dwóch lat i cały czas jestem usatysfakcjonowany z systemu. 

Okienny system do odpylania

systemy odpylaniaCzęsto pyłki wlatują do domu przez uchylone okno. Można zadbać o to, by tak nie było stosując systemy odpylania. Są to niewielkie wentylatory, które montuje się na suficie ze skierowanym wiatrakiem w stronę okna. Zazwyczaj ich nie widać, ponieważ chowa się je za karniszem. Taki wentylator chłonie powietrze, które dostaje się górną częścią okna i przefiltrowuje je, tak, że każdy pyłek zostaje w filtrze. Filtr jest wymienny, zazwyczaj co dwa tygodnie trzeba założyć nowy. Praca takiego systemu nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu – wentylator nie wydaje dźwięków, ani nie nagrzewa się. Oczywiście wiadomo, że nie przefiltruje on całego powietrza, które napływa przez uchylone okno. Trzeba jednak dodać, że taka ilość pyłków, jaka zostanie przepuszczona do pokoju będzie całkowicie nieszkodliwa dla ludzi. Wentylator kosztuje około pięćdziesięciu złotych, lecz w zestawie otrzymuje się komplet filtrów, które wystarczą na całą wiosnę i lato. Myślę, że alergicy powinni je kupować chociażby po to, by móc bezpiecznie oddychać w swoim domu lub mieszkaniu.

System, który służy do odpylania w pokoju jest przydatnym urządzeniem, dlatego jego zakup nie powinien stwarzać problemu. Najlepiej produkt zamówić przez internet, ponieważ najtańsze egzemplarze dostępne są na stronie producentów. Montaż jest łatwy, możesz zrobić to samodzielnie po przeczytaniu instrukcji, która zawarta jest w każdym produkcie.