Owadobójcza lampa do stanowiska sprzedaży

Owadobójcze lampy wykorzystywane są w każdym sklepie, w którym sprzedawana jest świeża żywność. Są tam jednym z wymaganych elementów wyposażenia, aczkolwiek różni użytkownicy mają na ich temat różne opinie. Podczas gdy większość posiadaczy lamp jest zadowolona z ich działania, niektórzy twierdzą iż nie są one zbyt skuteczne.

Najlepsze ultrafioletowe lampy do sklepu

lampy owadobójcze opinieNiepochlebne opinie niemal zawsze dotyczą jednak lamp pochodzących od niszowych producentów, mających bardzo słabą jakość i skuteczność. Nowoczesne lampy owadobójcze opinie mają jednak bardzo pozytywne, zwłaszcza warianty posiadające lepy, umieszczone przy elektrodach. Takie lampy są bowiem znacznie skuteczniejsze niż standardowe warianty, nie tylko neutralizując owady ale również utrzymując pozostałości po nich w jednym miejscu. Są one więc preferowanym rodzajem lamp do wszystkich komercyjnych miejsc, gdzie wymagane jest wyposażenie owadobójcze. Takie lampy są zazwyczaj większe niż standardowe modele, i odpowiednio skuteczniejsze. Są często wykorzystywane w dużych salach, gdzie niemal zawsze montuje się je pod sufitem, z dala od zasięgu klientów i pracowników wykonujących obowiązki na sali sprzedaży. Z racji iż wykorzystują silne światło ultrafioletowe i równie silny ładunek elektryczny, nie są najbardziej energooszczędnymi urządzeniami, aczkolwiek nie dorównują zużyciem energii większości urządzeń, znajdujących się na wyposażeniu sklepu.

W miejscach szczególnie narażonych na duże natężenie owadów, używane są natomiast lampy mające lep zapachowy, przyciągający owady w podobny sposób jak owoce czy surowe lub obrobione mięso. Na stanowiskach mięsnych takie lampy są niemal wyłącznym zabezpieczeniem przeciw owadom, gdyż ze wszystkich odmian są najskuteczniejsze.