Ozdobny evergreen – wiklinowe doniczki na kwiaty

 

Wielbiciele kwiatów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest nie tylko uroda posiadanych w domu roślin, ale również odpowiednia ich ekspozycja. Każdy lubi posiadać w domu urocze gadżety, które komponują się z przepięknym kwiatem. Wydobycie piękna z darów flory jest łatwym i wdzięcznym zadaniem.

Czar wiklinowych doniczek na kwiaty

wiklinowe doniczki na kwiatyCiekawym pomysłem na ozdobienie rośliny jest umieszczenie jej w oryginalnej osłonce. Jest wiele rodzajów niebanalnych donic wykonanych z różnych materiałów: plastiku, ceramiki, gliny, ale nieustającą popularnością cieszą się również piękne wiklinowe doniczki na kwiaty. Powab tego rodzaju osłonek opiera się na ich nawiązaniu do wielu stylów: rustykalnego, skandynawskiego, a nawet retro. W każdej stylistyce sprawdzą się one idealnie, stanowiąc element nie tylko dekorujący cztery kąty, ale również podkreślający uzyskanie konkretnego, zamierzonego efektu wystroju. Estetyka ich jest nie do przecenienia i nie do podrobienia. Osłonki z wikliny są wszak uniwersalne – pięknie prezentują się nie tylko we wnętrzach, ale z powodzeniem posłużą nam jako dekoracja tarasu, balkonu albo wypoczynkowego kącika w ogrodzie (uwaga, warto zadbać o to, żeby nie dotykały one bezpośrednio wilgotnego podłoża!). To dobry pomysł dla tych, którzy lubią materiały naturalne. Zastosowanie tego typu materiału w połączeniu z roślinną zawartością tworzy efekt stuprocentowej zgodności z przyrodą. Tak ozdobione kwiaty wyglądają świeżo, ekologicznie i cieszą nie tylko oko, ale również serce.

Wiklina perfekcyjnie współgra z niewymyślnymi, pospolitymi roślinami, których piękno leży w prostocie: paprotkami, wrzosami, fiołkami, ale tak naprawdę każdy rodzaj kwiatów będzie wyglądał w niej powabnie i uroczo. Warto mieć w swoim domu taki dodatek.