Piękny i praktyczny prezent

 

Jeśli ktokolwiek zapyta mnie o prezent dla dziecka w wieku bardziej nastoletnim niż dziecięcym, z reguły nie mam większego problemu, by wskazać kilkanaście różnorodnych propozycji, które się sprawdzą. Zwłaszcza, gdy chodzi o prezent dla dojrzewającej dziewczynki. Są jednak okazje, gdy prezent powinien być szczególny i stanowić jednocześnie pamiątkę, podkreślającą powagę dnia.

Grawerowane kolczyki na I komunię świętą

grawerowane złote kolczyki dla dziewczynkiJedną ze szczególnych okazji w życiu dziecka, niejako też inaugurującą wchodzenie w następny etap życia, jest zdecydowanie pierwsza komunia święta. Trendy związane z tą okolicznością na przełomie lat ulegają zmianom, jednak, jeśli chcemy, by dziewczynka świętująca sakrament, otrzymała od nas prezent szczególny, pomysł na niego wcale nie musi ulegać modzie. Większość dziewczynek już od maleńkości ma przekłute uszy, więc dobrym pomysłem na podarunek przy tak szczególnej okazji, mogą być grawerowane złote kolczyki dla dziewczynki. Przy wyborze konkretnych kolczyków możemy kierować się upodobaniami dziewczynki. Możemy też pójść w uniwersalne rozwiązanie i wybrać model elegancki, który poddamy grawerowaniu zgodnie z naszym pomysłem i życzeniem. Sam grawer, na który się zdecydujemy również będzie odgrywał niezwykle ważną rolę w wymowie całego podarunku i będzie stanowił przypomnienie o szczególności tego dnia na bardzo długi czas, a być może nawet na zawsze. Z tego też powodu szczególnie powinniśmy zadbać o właściwy pomysł na grawerunek.

Złote kolczyki to prezent, który zawsze jest aktualny, a w przypadku dziewczynek, które stoją na progu wejścia w dojrzałość, mogą być znaczącym podarunkiem, który stanie się dla nich pamiątką i symbolem. Będzie to bowiem prawdopodobnie pierwszy tak szczególny prezent, który otrzymają w swoim życiu.