Płyn do mycia paneli

Każdy lubi mieć czysto w domu, bo w takim miejscu aż miło się przebywa. Czystości trzeba szczególnie pilnować kiedy się ma małe dzieci, ponieważ one często wkładają rączki do buzi, które przed chwilą były na podłodze. W tym celu nie wystarczy systematyczne sprzątanie.

Działanie płynu do mycia paneli

profesjonalne płyny do mycia paneliSamo odkurzenie podłogi nie wystarczy, aby była ona czysta, ponieważ często znajdują się na niej plamy z napojów, czy jedzenia. Każdą podłogę trzeba czyścić nieco inaczej ze względu na materiał z jakiego jest wykonana. W mieszkaniach najczęściej spotykamy panele, parkiet, kafelki, czy wykładziny. Na podłodze często zostają ślady po zwierzętach jeśli je posiadamy, odciski butów, czy zacieki po rozlanych płynach. Jeżeli chcemy żeby podłoga lśniła, to w pierwszej kolejności trzeba ją odkurzyć, a następnie zetrzeć na mokro. Jeżeli na podłodze mamy panele, to trzeba się zaopatrzyć w profesjonalne płyny do mycia paneli, które poza myciem, pielęgnują powierzchnię. Najlepiej żeby posiadały działanie antypoślizgowe, ponieważ świeżo umyte panele, stają się często lodowiskiem, szczególnie jeżeli zostaną wypolerowane. Takiej podłogi nie można przemoczyć, dlatego panele zaczną się odkształcać. Najlepiej je myć wilgotną szmatką nasączoną płynem do mycia.Profesjonalne płyny mają w swoich składach silne środki myjące, które potrafią usunąć plamy z kawy, tłuszczu, czy błota. Szybko schną, dlatego po kilkunastu minutach, można wejść na umytą powierzchnię. Profesjonalne płyny najczęściej są stosowane przez firmy sprzątające.

Płyny dostępne w drogeriach są często bardzo rzadkie i rozcieńczenie ich z wodą powoduje, że stają się bezużyteczne, bo ich działanie zostaje znacząco zminimalizowane. Profesjonalne produkty są często w formie koncentratów, które mają dużą skuteczność w działaniu.