Pojedyncze karnisze z metalu

 

Tradycyjne zasłony i firanki nie są dziś koniecznością, ponieważ mamy wiele możliwości zasłaniania okien za pomocą żaluzji czy rolet. Mimo to wiele osób decyduje się na tradycyjne zasłony z tkanin, które mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza.

Karnisz metalowy pojedynczy – jaki wybrać?

karnisze metalowe pojedynczeZasłony czy firanki, które nie mają za zadanie zasłaniać okien czy przyciemniać pomieszczenia, a jedynie być dekoracja, z powodzeniem można powiesić na pojedynczym karniszu. Jest on lżejszy i znacznie zgrabniejszy niż podwójny. Najchętniej wybierane karnisze metalowe pojedyncze, składają się z rurki mocowanej do ściany. W zależności od potrzeb, może ona mieć różny przekrój – od szerokiej do bardzo wąskiej. Nowoczesne karnisze mają też nieraz kwadratowy przekrój. Również kolor i sposób wykończenia karnisza można dopasować do własnego gustu oraz charakteru pomieszczenia, w którym ma być zamocowany. Najpopularniejsze są karnisze w kolorze srebrnym, mogą one również być złote, białe lub czarne. Ciekawie wyglądają te stylizowane na antyczne złoto lub oksydowane srebro. Również faktura karnisza może być różna. Istnieją zarówno takie z połyskiem, jak i matowe. Elementy wykończenia karnisza mogą przybierać formy geometryczne, florystyczne, albo być wykończone np. kryształkami. Wybór pojedynczych karniszy z metalu jest naprawdę ogromny. Dodatkowym atutem jest łatwy sposób zamocowania takiego karnisza, który nie wymaga specjalnych narzędzi, umiejętności, ani dużo czasu. Każdy pan domu spokojnie poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie.

Pojedynczy karnisz jest wygodnym i wystarczającym rozwiązaniem kiedy potrzebujemy powiesić jedynie zasłony lub tylko firanki, które będą pełniły funkcje dekoracyjną. Sam karnisz też może być ozdobą pomieszczenia, pasującą do wystroju.