Polecane zabawy z gliną

Zabawa towarzyszy naszym maluchom przez większość ich dzieciństwa. Kreatywny i dobrze zorganizowany czas sprawia, że dzieci nie tylko się bawią, ale przede wszystkim uczą. Oryginalnym i polecanym sposobem na zabawę są zajęcia związane z gliną. W czym pomaga taka aktywność oraz dlaczego warto pokazać ją dzieciom?

Zabawka garncarska dla dzieci

garncarka dla dzieciGlina jest plastycznym materiałem, z którego możemy tworzyć przeróżne kształty oraz przedmioty. Kontakt z tym materiałem jest idealnym sposobem na rozwijanie wyobraźni oraz na usprawnianie zdolności manualnych. Na rynku znajdziemy produkty przeznaczone do lepienia z gliny w domowym zaciszu. W takich zestawach znajdują się zazwyczaj koła garncarskie, gotowe formy, narzędzia rzeźbiarskie, glina oraz farby wraz z pędzlami. Garncarka dla dzieci jest idealnym pomysłem na ciekawy i nietuzinkowy prezent dla każdego dziecka powyżej trzech lat. Należy pamiętać, że mniejsze maluchy mogłyby zjeść glinę, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie. Zabawa z gliną ćwiczy pracę rąk, dzięki czemu naszym szkrabom łatwiej będzie wykonywać czynności wymagające większej precyzji i dokładności. Dodatkową zaletą jest pozytywne oddziaływanie na kreatywność poprzez tworzenie niezwykłych kształtów i form, takich jak miseczki, wazony, podstawki czy pojemniczki. Dodatkowo maluchy mogą ozdabiać stworzone przez siebie przedmioty za pomocą farm czy markerów. Taka forma zabawy jest ciekawym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem przy jednoczesnym nabywaniu nowych umiejętności.

Zabawa gliną jest ciekawą i oryginalną aktywnością, która wpływa zarówno na rozwój fizyczny, jak i umysłowy dziecka. Tworzenie niezwykłych kształtów pobudza wyobraźnię, która jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat życia. W sklepach możemy znaleźć gotowe zestawy, które będą zawierać wszelkie niezbędne elementy, takie jak koło garncarskie, glinę, gotowe szablony, odpowiednie narzędzia oraz farby.