Poszukiwania odpowiedniego grzejnika do pokoju

W tym roku przyszła mroźna zima. Nie pamiętam, kiedy ostatnio pogoda była taka surowa. Niskie temperatury szybko obnażyły braki w moim mieszkaniu. Centrale ogrzewanie było zbyt słabe i pomieszczenia były cały czas wychłodzone. Postanowiłem zakupić dodatkowy grzejnik, żeby całkiem nie zamarznąć nocą, podczas snu. Wybrałem się do sklepu, aby znaleźć coś odpowiedniego dla mnie.

Zdecydowałem się na grzejnik nierdzewny 

nierdzewne grzejniki pokojoweZależało mi na tym, ale znaleźć coś trwałego i wytrzymałego. Nie chciałem kupować grzejnika, który z wielkim trudem przetrwa tylko jeden sezon. Ponieważ zaczął się właśnie sezon na dogrzewanie, w sklepie był całkiem duży wybór różnych grzejników. Sprzedawca zapytał mnie w czym może pomóc. Powiedziałam mu czego szukam i jakie są moje wymagania, a on odparł, że w takim razie poleca mi nierdzewne grzejniki pokojowe. Wykonane są one ze stali, odpornej na wilgoć i korozję. Mają specjalne zabezpieczenie przeciw wilgoci i zbudowany system wykrywania otwartego okna w pomieszczeniu. Kolejną ich zaletą jest fakt, że mogą być wolnostojące lub można je zamontować na ścianie. Jednakże, ponieważ ciepłe powietrze unosi się ku górze, zaleca się jednak ich montaż w niższych partiach pomieszczeń. Grzejnik ten miał bardzo dużą moc i bardzo szybko się nagrzewał, ale zarazem pozostawał energooszczędny. Zdecydowałem się go zakupić.

Byłem bardzo zadowolony z tego grzejnika. Wystarczyło zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią cyrkulację powietrza i grzejnik działał niezawodnie. Bardzo szybko nagrzewał pomieszczenie do wybranej temperatury. Dzięki temu, że można go było ustawić na wybraną temperaturę, nie ciągnął nie potrzebnie energii elektrycznej, kiedy w pomieszczeniu było już wystarczająco ciepło. Bardzo spodobało mi się również to, że był sterowany na pilota.