Powody przycinania drzew

Osoby posiadające sady lub lasy powinny posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat drzew i krzewów. Większość z nich rośnie samodzielnie, szczególnie w naszym klimacie nie trzeba się z nimi zajmować, gdyż deszcz w Polsce pada w odpowiednich ostępach czasu. Istnieją jednak gatunki, o które trzeba szczególnie dbać takie jak lipa i brzoza.

Dlaczego powinniśmy przycinać drzewa co rok?

przycinanie drzew pruszkówKażde drzewo, bez względu na to w jakich warunkach rośnie potrzebuje przycinania gałęzi. Jest to konieczne ponieważ dzięki przycinaniu nasze drzewa szybciej rosną, a te owocowe wydają więcej owoców. Taką czynność możemy wykonać samodzielnie, nie jest to ciężka praca, dlatego z powodzeniem zrobi to również nastolatek czy kobieta. Wystarczająca będzie drabina i sekator. W przypadku, gdy nie mamy czasu lub nie chcemy inwestować w narzędzia, możemy poszukać w internecie ogłoszeń przycinania drzew i krzewów. W wyszukiwarce internetowej najlepiej wpisać frazę „przycinanie drzew pruszków”. Wyświetlą się ogłoszenia osób, które zajmują się przycinaniem zawodowo, a więc nie tylko posiadają narzędzia, ale również doświadczenie w tej kwestii. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że samodzielne przycinanie drzew może wykonać więcej szkód niż pożytku, jeżeli bowiem gałąź zostanie ucięta zbyt krótko to nasze drzewo będzie potrzebować dużo czasu na regenerację, te owocowe nawet przez dwa lata mogą nie wydać żadnych nasion i owoców. Jeżeli zatem decydujemy się wykonać tą czynność samodzielnie, najpierw powinniśmy przeczytać poradnik dla ogrodników i leśniczych.

W przypadku chęci zatrudnienia osoby odpowiedzialnej za przycinanie, ale braku odpowiedniej ilości środków pieniężnych, możemy wystąpić do urzędu gminy o przydzielenie stażysty. Dzięki temu zaoszczędzimy, gdyż koszt pokryje urząd.