Projekt budowlany gotowy czy od architekta?

 

Planując budowę domu dobrze jest wiedzieć od czego cały ten proces zacząć. Pierwszym krokiem na drodze do swojego własnego domu jest załatwienie całego szeregu formalności. Najważniejsze jest oczywiście pozwolenie na budowę, ale do jego uzyskania konieczne jest posiadanie projektu budowlanego. A w tym zakresie możliwości są tak naprawdę dwie.

W pracowni architektonicznej dom zaprojektują kompleksowo

pracownia architektoniczna opoleZ projektem budowlanym jest tak, że można go kupić w formie gotowej albo zamówić u architekta. Projekt od architekta rysowany jest według oczekiwań klientów. Gotowe projekty zamawia się przez internet. Oferowane są w formie pliku wysyłanego na maila, ale do tego również otrzymuje się wersję papierową. Każda dokładna pracownia architektoniczna Opole projektuje domy wedle oczekiwań i marzeń swoich klientów. Wybierając gotowy projekt trzeba przejrzeć tysiące wizualizacji i wybrać tą, która najbardziej nam się spodoba. Jeśli chodzi o ceny to tańszy będzie projekt kupiony przez internet lecz będzie to tylko pozorna oszczędność. Mało kto wie – kupując gotowy projekt – że trzeba będzie go jeszcze zaadaptować do warunków zabudowy działki. Adaptacji dokonuje architekt i trzeba za nią zapłacić prawie tyle, co za indywidualnie narysowany projekt. Dlatego reasumując – w praktyce o wiele korzystniejsze pod każdym względem będzie zamówienie projektu u architektów. A projekt to absolutna podstawa do wnioskowania o pozwolenie na budowę.

W pracowni projektowej można uzyskać kompleksowy projekt budowlany. Oznacza to, że architekci narysują dla Nas projekt z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych instalacji a także zaadaptują go do warunków zabudowy. Pod względem kosztów na pewno będzie to lepsze rozwiązanie niż kupno gotowego projektu i zlecenie samej jego adaptacji.