Przebieg wizyty u urologa dziecięcego

Wizyta u urologa nie musi być nieprzyjemnym dla dziecka doświadczeniem. Wystarczy odpowiednio przygotować swoją pociechę i wytłumaczyć, że nic nieprzyjemnego nie czeka go za zamkniętymi drzwiami gabinetu lekarza.

Jak przygotować swoje dziecko do wizyty?

urolog dziecięcy bydgoszczNa początek warto wytłumaczyć dziecku czym dokładnie zajmuje się urolog i na czym polegają badania, które lekarz wykona sam bądź zleci laboratorium. Ważne jest, aby zapewnić dziecko, że żadne z badań nie jest bolesne i że będziesz z nim przez cały czas. Urolog dziecięcy Bydgoszcz jest odpowiednio przygotowany do swojego zawodu i jego podejście do Twojego dziecka jest nie tylko profesjonalne, ale również przyjazne. Pamiętaj o tym, żeby zachować spokój nawet jeśli dziecko się denerwuje, ponieważ Twoje nastawienie ma bezpośredni wpływ na jego samopoczucie. Badania o których warto wspomnieć i które pojawiają się najczęściej to USG, czyli komputerowy wgląd na układ moczowy wykonywany poprzez jedynie przyłożenie urządzenia w okolice brzuszka, a więc to tak jak przyłożenie do brzuszka zimnej dłoni a także oddanie moczu do kubeczka. Inne badania, które może zlecić urolog to szereg badań obrazowych, czyli RTG, tomografia komputerowa czy urografia. Mimo, że wiele nazw brzmi strasznie, ich wykonanie jest całkowicie bezbolesne i polega jedynie na wykonaniu zdjęć. Jeżeli Twoja pociecha dzięki tym informacjom zrozumie, że nie czeka go nic złego, sprawisz, że całe doświadczenie będzie wspominał ze spokojem i przyszłe wizyty nie będą już dla niego straszne. Przyjazny gabinet urologa dziecięcego w Bydgoszczy, jego podejście a także świetny personel to podkreślenie całego przeżycia.

Odpowiednie przygotowanie dziecka do wizyty i badań zdecydowanie pomaga uporać się ze strachem, który spowodowany jest jedynie niewiedzą. Zadbaj o komfort swojej pociechy i pozytywne nastawienie do całej sytuacji a zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.