Psie akcesoria do samochodu

Podróże są ekscytującą sprawą dla naszych czworonożnych przyjaciół, pod warunkiem, że nie boją się przebywać w samochodzie. Najważniejsze, by psiak w lecie miał dostęp do świeżego powietrza, czego nie zagwarantuje klimatyzacja i wbrew sprzeciwom wielu przez otwieraniem okien w samochodach – jest to konieczność. Wygoda jest bardzo ważna, dlatego warto zabierać do samochodu ulubiony kocyk lub podróżne legowisko.

Psie podróże samochodem – akcesoria

pokrowiec do samochodu dla psaKomfort psa jest kluczowym aspektem, jak zniesie on swoją podróż. Nie ważne, czy jest ona długa czy krótka, zawsze należy dbać o zwierzaki. Trzeba pamiętać, że jest to dodatkowy stres i przeżycie, w mniejszym, bądź większym stopniu. Akcesoria, jakie przydadzą się podczas psiej podróży, to przede wszystkim mata, zabezpieczająca siedzenie. Pokrowiec do samochodu dla psa powinien być zrobiony z materiału, który nie przecieka – to skutecznie zabezpieczy siedzisko przed ewentualną wpadką czworonoga. Nie może być ono jednak zbyt grube i szybko nagrzewające się, bo wtedy zwierzak nie usiedzi długo w jednym miejscu i będzie szukało wygodniejszej pozycji. Wiele pokrowców ma gumki, które zaczepia się o podgłówek, co zapobiega przemieszczaniu się maty. Pasy bezpieczeństwa to obowiązek, tak samo, jak u ludzi. Klamrę podpina się do szelek czy obroży, a całość przypina się jak zwykłe. W podróżach ważne jest nawodnienie, czyli przenośna butelka z wodą i miseczka, i przekąski, by odwrócić uwagę psiaka od lęków i stresu, który może wystąpić podczas jazdy.

Niektóre z pokrowców mają również opcję „budowania” ścianek, tak, że piesek siedzi otoczony nimi niczym w miękkim koszu. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie przy szczeniakach, małych rasach i osobnikach panicznie bojących się podróżowania tym środkiem transportu.