Recenzja drona Hubsan

Pierwszego drona kupiłem dwa lata temu. Od tego czasu, te bezzałogowe statki powietrzne, stały się moją pasją. Duża wiedza oraz doświadczenie sprawiły, że zająłem się recenzowaniem tych popularnych zabawek latających. No właśnie. Czy aby na pewno dron służy zabawie? Sprawdźmy. 

Najpopularniejszy dron w 2017 roku

hubsan x4 h107c plusWedług rankingów sprzedaży dronów na pierwszym miejscu znajduje się Hubsan x4 h107c plus, który jest olejną odsłoną dronów rozrywkowych i dodatkowo w swojej klasie cenowej posiada wyróżnienie najlepszej jakości względem ceny. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to sprzęt dla początkujących użytkowników, którzy jeszcze niezupełnie nabrali wprawy w sterowaniu dronem. Jego cena jednak sprawia (około 300 złotych), że wiele osób decyduje się na zakup właśnie tego modelu. Postanowiłem sprawdzić, czy chwalony model jest rzeczywiście tak dobry, jak o nim piszą na różnych forach oraz blogach. Zacznę od tego, że niewielki koszt nie świadczy o jakości wykonana sprzętu. Przeciwnie. Dron odznacza się dużą dokładnością i jest wykonany z dobrych materiałów. Śmigła również wydają się być porządne i nic nie wskazuje na to, że recenzowany Hubsan mógłby być jednorazowy. Kalibracja oraz pierwsze uruchomienie jest niezwykle proste, podobnie jak sterowanie. Dron został wyposażony w stabilizatory, dzięki którym nawet dziecko mogłoby go bez obaw poprowadzić po niebie. Wytrzymałość baterii jest również standardowa, co oznacza, że dron służy bardziej rekreacji niż profesjonalnemu użytkowaniu. Minusem jest kamera, ale za tę cenę ciężko oczekiwać lepszych efektów, dlatego ja polecam użytkowanie go bez włączania kamerki, gdyż zyskamy na żywotności baterii. 

Drony z założenia były przeznaczone dla profesjonalistów, którzy potrzebują takiego latającego zwiadowcy. Jednak wraz z rosnącą popularnością, na rynku pojawiło się coraz więcej modeli, które swobodnie mogą służyć w celach rozrywkowych. Hubsan jest przyzwoitym sprzętem, który za tak niską cenę naprawdę sprawdzi się dla początkujących.