Rodzaje płotów wiklinowych

Wiklina jest bardzo popularnym materiałem, który wykorzystuje się głównie w ogrodach. Najczęściej spotyka się ją na wsi, jednak w mieście również można znaleźć dla niej zastosowanie. Powstają z niej między innymi maty i płoty. Oczywiście dostępne są w różnych rodzajach. Wystarczy tylko dopasować odpowiedni rozmiar.

Gdzie kupić wiklinę?

wiklinowe płotyWiklina dostępna jest przede wszystkim w sklepach ogrodowych. Oczywiście są firmy, które zajmują się tworzeniem z niej różnego rodzaju przedmiotów na zamówienie. W związku z tym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są wiklinowe płoty, które dostępne są zazwyczaj w trzech rozmiarach. Wyróżnia się modele, które osiągają wysokość dwa metry lub wyższą, a także około jednego metra i niższe. Pierwsze z nich sprawdzą się jeśli dokładnie chce się ogrodzić swoją działkę, a także czuć się na niej bardzo swobodnie. Drugie z kolei wykorzystuje się do oddzielania różnych stref w ogrodzie. Z kolei ostatnie bez problemu można montować obok kwiatów, krzewów i innych roślin. Płoty wiklinowe można podzielić również ze względu na sposób tkania. Najpopularniejsza jest oczywiście pozioma forma, głównie dlatego, że jest prostsza w wykonaniu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pionowej. Wszystko zależy od preferencji właścicieli działki. Montaż płotów wiklinowych nie jest trudny i bez problemu można wykonać go samodzielnie. Należy tylko wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Trzeba przy tym pamiętać również, by dbać o ten materiał i regularnie go czyścić.

Wiklina jest wytrzymała i sprawdzi się niemal w każdych warunkach. Jeśli nie wie się, w jaki sposób o nią dbać warto poprosić o pomoc doświadczoną osobę, która wszystko dokładnie wyjaśni. Dzięki odpowiedniej konserwacji płot będzie prezentował się bardzo ładnie przez długi czas.