Rozwój i zabawa z suchym basenem

Piłki i klocki to typ zabawek najlepiej sprawdzających się na przestrzeni lat. Gdyby powstał przepis na „bycie idealnym rodzicem” to myślę, że nie zabrakło by w nim pozycji pod nazwą: ” Spraw dziecku klasyczne i przetestowane przez pokolenia zabawki”. W domyśle chodziłoby o ów piłkę i rozmaite klocki.

Co powiecie na suchy basen z piłkami?

suche baseny z piłkami dla dzieciTo nie żart. Obecnie suche baseny z piłkami dla dzieci są jak najbardziej zaadaptowane na gadżet typu domowego. Rozmiary mniejsze, piankowe wykończenie i piłeczki do zestawu w dowolnym zestawieniu kolorów.A tu naprawdę można poszaleć. Wybierz na przykład tęczowy basen. Skompletuj wszelkie możliwe kolory i przy okazji zabawy w basenie, będziecie ćwiczyć z maluszkiem nazewnictwo kolorów.Zabawa i nauka w jednym.Wielu specjalistów z zakresu tzw. integracji sensorycznej – czyli nauce o badaniu równomiernego i właściwego rozwoju zmysłowego, ruchowego czy wzrokowego dziecka – podkreśla pozytywną rolę ów basenu. Piłka nie bez powodu od zawsze towarzyszy dzieciom, nastolatkom i wielokrotnie też dorosłym.Okrągła, prosta forma acz mnogość zajęć, zabaw, ćwiczeń do wykonania z jej udziałem.Postawmy na tego typu zabawki i gadżety do pokoju dziecięcego czy ogródka, na takie, które bawią, uczą, ale przede wszystkim zapewniają ruchowy rozwój malucha. Nic bowiem ważniejszego – w początkowym okresie rozwojowym – jak właśnie sprawność i ruchowość fizyczna.To słowa niejednego dziecięcego terapeuty i psychologa.

Taki basen z piłkami może tez stanowić rewelacyjny pomysł na prezent dla młodych rodziców. Coś zupełnie innego niż maty edukacyjne, leżaczki czy huśtawki dziecięce. Bardziej oryginalny i nowoczesny prezent, a przy tym naprawdę pożyteczny. Na stronach internetowych znajdziesz wiele ciekawych zestawów.