Siatki balkonowe do odstraszania gołębi

 

Pozbycie się gołębi z balkonu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Niestety w okresie godowym ptaki te notorycznie nawiedzają balkony (im bardziej zagracone tym gorzej dla właścicieli) w celu złożenia jaj i uwicia gniazda. Jeśli więc zauważymy gołębie, które przylatują na balkon z gałązkami to warto jak najszybciej działać. Po zniesieniu jajek będzie już niewiele do zrobienia niestety.

Siatki na balkon z montażem

siatki balkonoweNiestety wszystkie spraye czy odstraszacze nie przynoszą zbyt zadowalających efektów i działają jedynie chwilowo. Znacznie skuteczniejszym i lepszym rozwiązaniem mogą okazać się specjalne siatki balkonowe. Ich montażem może zająć się firma sprzedająca tego rodzaju akcesoria lub właściciel balkonu we własnym zakresie. Co ważne siatka jest wykonana z cienkiej przezroczystej linki, dlatego jest niemal nie widoczna dla ludzkiego oka, dzięki czemu absolutnie nie wpłynie na komfort użytkowania tarasu.Jednak produkt ten zagwarantuje pozbycie się raz na zawsze gołębi, które niestety potrafią uprzykrzyć życie wszystkim domownikom i naszym pupilom. Poza licznymi zabrudzeniami, ptaki te wydają dosyć głośne odgłosy i to już o wczesnych godzinach, co negatywnie wpływa na sen wszystkich osób, bowiem gruchanie niejednokrotnie jest słyszalne w całym mieszkaniu, a nie tylko w pomieszczeniu sąsiadującym z balkonem. Trzeba więc tutaj zastosować skuteczne i sprawdzone metody, które raz na zawsze zniechęca ptaki do korzystania z naszego balkonu.

Jeśli więc jesteś jedną z osób, która wypróbowała już wszystkich metod proponowanych w internecie czy stacjonarnych marketach i nadal nie udało się pozbyć nieproszonych gości, to być może warto rozważyć zakup i montaż tego rodzaju siatki. Na rynku można także nabyć specjalne kolce, które służą do odstraszania ptaków siadających na parapetach okien.