Skuteczna niania elektroniczna

 

Posiadanie dziecka całkowicie zmienia dotychczasowe życie rodziców, bo od momentu narodzi, to ono będzie najważniejsze. Opieka ad maluszkiem pochłania wiele energii i uwagi. Maluchy najczęściej śpią w swoich pokojach, kiedy rodzice są w innym pomieszczeniu.

Po co kupować elektroniczną nianię?

niania elektronicznaWyprawka dla nowo narodzonego maluszka zawiera sporo produktów do codziennego użytku i pielęgnacji, ale też przydają się pewne artykuły, które pozwalają na lepszą kontrolę dziecka, kiedy akurat nie ma przy nim rodzica. Żadna mama nie jest w stanie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę być przy dziecku, dlatego przydaję się niania elektroniczna. Jest to niewielkie urządzenie, które umożliwia słuchanie lub nawet oglądanie co się dzieje z dzieckiem, kiedy jesteśmy w innym pomieszczeniu. Niania składa się z nadajnika i odbiornika. Urządzenie działa na zasadzie fal radiowych i jak tylko maluch się obudzi i zacznie płakać, to mama od razu go usłyszy w odbiorniku. Niektóre modele są wyposażone w kamery i niewielkie ekrany, dzięki czemu rodzice w każdej chwili bez wchodzenia do pokoju, widzą co się dzieje z ich pociechą czy na przykład się przykryła się zbytnio kocykiem. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego rodzica, ponieważ pozwala mieć stałą kontrolę nad dzieckiem. Urządzenie jest bardzo małe i najczęściej jest zasilane na baterie. Cena elektronicznej niani zaczyna się od około dwustu złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet tysiąc złotych. Najtańsze modele mają bardzo prostą konstrukcję, ale spełniają swoją rolę.

Jeżeli nie chcemy wydawać tylu pieniędzy na nianię, która przyda się jedynie przez maksymalnie kilka lat, to można poszukać w internecie używanych urządzeń, które są oferowane w znacznie niższych cenach. Na pewno nianię kupimy w każdym sklepie z artykułami niemowlęcymi.